DME Uygulaması Hakkında Yardım

Arkadaşlar kimisi bütçeye göre DME koyar veya koymaz kimisi damak tadına göre DME koyar veya koymaz ben koyulup koyulmamaso veya ne kadar olmasından çok uygulamado hakkında yardımlarınızı bekliyorum.Bir kaç başlıkta ince ince bilgiler edindim ancak bence bir çatı altında toplarsak herkese yardımı dokunur.Sıcak suda soğuk suda kovada ayrı bi kapta ne yaptıysam topaklanmayı engelleyemedim çok uğraştırıyor.Bu konuda çözümü olan ya da şu şekilde yap kurtul diyecek bi arkadaş var mı aramızda :smiley:

oda sıcaklığındaki su ile ayrı bir kap içerisinde (büyük boy yemek saklama kabı) 7-8 dk karıştırıyorum hiç topaklanma kalmıyor.

1 Beğeni

Buğday, pilsner, lager, mexican ve bock biralarımın hepsinde 1kg dme kullandım. Gövdeyi arttırmak istersem 250gr şeker ekliyorum.

DME’yi oda sıcaklığındaki suyun içine serperek ya da bir elek yardımı ile yavaş yavaş dökerken bir çırpıcı ile hızlıca karıştırıyorum hiç topaklanmıyor.

Topaklansa da çok bi problem olcağını sanmıyorum, bi arkadaş tornavidayla kıramadığı belgian candynin bile kovada izinin kalmadığını söylemişti. Ben genel olarak ılık suyla karıştırıyorum çırpıcı veya mikserle ama illa da hepsi çözünmek zorunda değil bence.

topaklanmayı engellemek için 2 lt suya yavaş yavaş DME’ yi boşaltıp, blender ile çırpacaksınız.
0 topaklanma 1 dakika da kesin sonuç :slight_smile:

Püf noktası DME’yi yavaş yavaş dökerken bir yandan da karıştırmak. Sudan buhar çıkıyorsa paketin içine yapışıyor, buna da dikkat etmek gerek.

Dün biramı yaparken 1 kg dme kullandım. Kitapçıkta kaynamış suya ekleyin dediği için bende kettle da kaynattığım suyu koydum, 1 litre. Ama nasıl topaklandı, çok korktum, taş gibi bişi oluyor topaklanınca. Neyse karıştır, karıştır o topaklar gidiyor, karıştırmasanız bile çözülüyor hiç bir sorun olmuyor. Valla tek istediğim sevdiğim birayı içebilmek, umarım iyi olur.

Topaklanma can sıkıcı bi durum yoksa çözümsüz değil.Hani olmasa daha iyi ama olursada halladeriz grubuna giriyo :smiley: Sonuçta bu forumun amacı herkesin tecrübeli olduğu konularda diğerlwrine yardım etmesi.Hani bi laf var akıl akıldan üstündür diye buda o mesele.yıllardır bira yapan adama kalkar bişe söylersin ya ben yıllardır bu şekilde yapıyom bu aklıma gelmemişti der :wink:

Elek yardımıyla nasıl oluyor? Bunu ben de düşündüm ama şöyle bir çıkmaza düştüm; Eleği starsan’lasam kuru malt özü yapışır, starsan’lamasam enfeksiyon riski var…

ben hep serperek yapıyorum, çok zorlanılırsa diye bir fikirdi ama haklısın pratikte pek mümkün görülmüyor :slight_smile:

Mixer e yarım litre su bir paket Dme 1 dakika ile hazır. Mixer i iyice dezenfekte etmek gerekiyor ama. sağlam köpük oluşuyor fakat zararını görmedim. Hatta bu şekilde yaptığım tüm kitler 3 saat içinde fokurdamaya başladı.

1 Beğeni