Doğal mayalar+6 sıralı yemlik arpa ile %100 naturel bira yapımı

merhaba
her türlü tedarik imkanından yoksun olduğumu varsayarak, birtakım bira yapım denemeleri tasarlıyorum.

aklımdaki plan şu.

doğal mayalarla,yemlik 6 sıralı arpadan bira yapımı.

bunun için akla gelenler:

a1-doğada olan vahşi mayalar
a2-üzümün üzerinde bulunan doğal şarap mayası(mümkün müdür bilmiyorum)
a3-un şeker tuz ve su ile oluşturulan doğal maya
a4-arpanın üzerinde bulunan doğal maya
a5-bildiğimiz ekmek mayası

bunların birkaç nesil ıslahı ile mayanın direnç kazanmasını sağlamak ve içilebilir bira yapmak mümkün müdür.(bazı kaynaklar olabilir diyor)

b-piyasadaki yemlik 6 sıralı arpa.

bu arpaların %12-17 protein içerdiğini biliyorum.
biralık arpalarda ise 9-10.5 düzeyi isteniyor.
yemlik arpanın bira üretimine uygun olmadığını biliyoruz,daha önce forumda tartışıldı.
bu konunun teknik açıklaması nedir.

içindeki şekere dönüşebilir madde oranı mı düşüktür (bu durumda birim arpa başına çıkan alkol veya bira üretimi düşük mü oluyor,ki sorun buysa kabul edilebilir.)
yoksa kalite anlamında farklı bir sorun mu ortaya çıkıyor.

bu konulara kafa yoran birilerinin olduğunu biliyorum.

deneyimli arkadaşlar: konu ile ilgili çalışmalarınız varsa deneyimlerinizi öğrenmek isterdim…

teşekkürler.

1 Beğeni

Arpa konusunda çok enseyi karartmayın. Biraz araştırma ile çok güzel maltlık arpa bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta 100 tane ağırlığını ölçüp yaklaşık tane ağırlığını hesaplamanız. En olmadı buğdaya dönersiniz. İlk denemem olarak buğday maltı yapmış ve %100 buğday maltından yaptığım biradan çok güzel bir sonuç almıştım.

Türkiye’de vahşi maya denemesi yapan birilerini görmedim şimdiye kadar. FB gurubunda bir hanım arkadaş deneme yapacağından bahsetmişti ama sonra paylaşımına güncelleme yapmadı. Yabancı kaynakları araştırmanız gerekebilir.

Diğer yandan bahçenize şerbetçiotu dikmeye başlayın derim şimdiden. :slight_smile:

4 Beğeni

aktarlarda, hanımların göğüs büyütme için kullandıkları 3-5 yıl beklemiş şerbetçiotları bulunuyor:)
tedarik anlamında bu üründe sıkıntı olmaz,0nu cepte saymıştım,yazmayı unutmuşum.
ancak işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum,deneyenler varsa öğrenmek isterim.

1 Beğeni

Aktarlarda açıkta satılan şerbetçiotları, uzun süre açıkta kalmışlarsa uçucu yağlarını dolayısıyla aromalarını kaybetmiş olabilirler. Bu işin en garantisi pellet olarak satılan, muhafaza edilmiş otları kullanmak ama yine de denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Ayrıca şöyle bir şey de var; Şerbetçiotu biranın olmazsa olmazı değil. Diğer baharat çeşitlerini kullanarak da aroma verebilirsiniz biranıza.

2 Beğeni