Doğru maya hangisi olmalı?

Pilsner kitimi kit mayasıyla kurdum 5 ay geçmesine rağmen maya kokusundan ve bulanık renginden kurtulamadım, Bock kitimi kit meyasıyla kurdum çok lezzetli oldu, Buğday kitimi wb-06 fermentis maya ile kurdum şişeleme sonrası 1.5 ay geçmesine rağmen maya kokusu ve bulanıklıktan kurtulamadım. Böyle olunca bock harici diğer kitlerimden pek hoşlanmadım.

Yaz gelmeden pilsner kiti kurmak istiyorum ama maya kokusuz ve bulanık olmayan bir bira yapmak istiyorum. Doğru maya, doğru kit ve doğru reçete ne olmalı?

Buğday birası özünde bulanık bir biradır bilginize :slight_smile:

Bira mayalarının tat karakteristiği veriliyor, önemli olan birada istediğiniz tada uygun ve bira türüne de uygun mayayı kullanmak. Fermantasyon tamamlandıktan sonra maya kokusundan tamamen kurtulmak gibi bir durum olamaz, zaten amaç mayanın da biraya aroma katması. Şişeleme sonrası, gazlanma süresi de geçtikten sonra soğutma ile mayaların uykuya geçmesini sağladığınızda çöken mayalar şişe dibinde tortu olarak kalacaktır. Yavaş ve açılı bardağa birayı koyar ve şişenin dibinden de tortuyu havalandırmazsanız bardakta berrak bir bira elde edersiniz. Uzun süre bekleyen tüm biralarda bardakta berrak görünüm elde ediliyor. Buğday da dahil, ama buğday biraz da türü itibarı ile bulanık. Bock koyu renk olduğu için berraklık kısmını değerlendirmek daha zor tabi.

Bir de kitteki mayalar ale mayası, lager mayaları daha düşük sıcaklıkta çalışıyor ve tür olarak daha berrak biralar mevcut bu türde.

Ticari biralarda ise filtreleme, pastörize etme gibi işlemler kullanıldığından berraklık sağlanıyor, ev birasında o kdar berrak beklemek yanlış olur diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Amatörler için bira mayası olayı gerçekten kafa karıştırıcı, Kit mayası yerine alternatif maya kullanmak biranın tadında gerçektende çok büyük değişiklikler yapıyor mu bende merak ediyorum. Alternatif mayalar kullanmanın ne gibi faydaları var ya da Pilsner için kit mayası kullanmayın, Bock için kit mayası kullanmanız çok büyük değişiklik yapmayacaktır gibi genel geçer tavsiyeler de bulunacak profosyonelerin tavsiyelerine ihtiyacım var.

1 Beğeni

Tat ve kokuda keskin değişiklikler olabiliyor. Fermantasyon hızı, sıcaklık vb başka çok parametre de var tabi… bu bira işi çok parametreli, o nedenle beğendiğin bir tadı tekrarlayabilmek için not tutmak önemli.