Dry Hop kesesinin içine ağırlık olsun diye metal cisim koymak

Tülbent gibi bir kese kullanın, metale hiç bulaşmayın derim.
Tülbent suyu çekince dibe çöküyor zaten.

2 Beğeni

neden metalde ısrar ediliyor. eski misketleriniz duruyorsa direk onu kullanın. yada her hangi bir kırtasiyeden bulabilirsiniz.

1 Beğeni

Misket yoksa shot bardağı da olabilir. Gerçi ben artık riske girmeyip tülbent olmadan direk kovaya döküyorum şerbetçiotunu. son bir litre heba oluyor belki ama böyle daha etkili olduğunu düşünüyorum

Ben cam çay tabağı kullandım. Tülbente önce çay tabağını, üzerine de şerbetçi otlarını koyup dry hop yaptım. Tavsiye ederim, evinizde hali hazırda varsa yeni bir şey almanıza gerek yok.

1 Beğeni

aklıma altı über kalın viski bardakları geldi :slight_smile:

Yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla daha çok tekila shot bardaklarını kullanıyorlar. Tamamen dibe batması değil de, ortada salınır durumda olması daha çok arzu ediliyormuş.

3 Beğeni

Yemek kaşığı kullanıyorum ben de. Tavsiye edilir :slight_smile:

Elimde iki adet temiz (küflü falan değil) demir bilye var. Etrafını streç film vb. ile sarıp ş.otu torbasına atmamda bir risk var mı sizce?

İzlediğim videolarda yurtdışı örneklerde musluk, somun gibi cisimleri torbaya direkt korumasız atan gördüm :slight_smile:

Demir değildir o, paslanmazdır.
Paslanmayan demir/çelik olmaz.
304 kalite paslanmaz olduğuna eminseniz atın gitsin.

Veya hiç riske girmeyin, 3 adet shot bardağı kullanın.

1 Beğeni

318

Şunun gibi bir şey, demir olup olmamasından çok srteç filme güveniyorum ama sanırım ona bile cesaret edemeyeceğim. en iyisi 25 yıl aradan sonra birkaç cam bilye almak. :smiley:

Streçe de güvenmeyin, sıvı içinde açılır büyük olasılıkla.
Camdan şaşmayın.

Direkt şerbetçi otunu kovaya atmak sonra da şişelemeden 1 gün önce buz torbalarıyla sararak herşeyin dibe çökmesini sağlayıp şişelemek bana mantıklı geldi. Denemek gerek :slight_smile:

Streci de kese gibi ucundan sıkıca bağlamayı düşünmüştüm ama dediğim gibi risk almayacağım. bu kadar yabancı maddeye gerek yok :slight_smile: Teşekkürler desteğiniz için.

1 Beğeni

Aktarma çubuğunuz yoksa aman diyeyim, aktarma çubuğunu bile tıkayanlar gördük, doldurma çubuğunu tıkayıp delirtiyor.
Siz siz olun torbasız atmayın, ve torbanın sıvı içinde kaldığından emin olun.

1 Beğeni

biride çıkıp demiyor ki ‘‘iyi de aga demire bunu yapan bizim mideye neler yapmaz’’…hepimiz mi '‘atın ölümü arpadan olsun’'cuyuz arkadaş :slight_smile:

Baya alakasız bir karşılaştırma oldu bu.
Demire bir şey yapan bira değil, demiri su içine koyarsanız da paslanır, su midemize zarar mı veriyor? :slight_smile:
Mide organının efsanevi parçalama yeteneğine hiç girmiyorum…

Ben likör bardağı kullanıyorum.
Küçük ve kalın ağır cam bardak.
Paşabahçe metromarket vb. De bulabilirsiniz.

Cama hiçbirşey olmaz😊

1 Beğeni

Kuzenim kahve fincanı kullanmıştı.

Merhabalar, ilk kez dry hop yapacağım. Şerbetçiotlarını ezmeme gerek var mı yoksa direk torbasına mı koymalıyım? Bir de Şort torbasının içine standart çay bardağı koysam yeterli olacak mıdır? Shot bardağı da var evde gerçi ama üstlerinde baskı olmasından ötürü sıvıya herhangi bir yabancı madde geçişi olabileceğini düşündüm.

Merhaba,

ŞOT’ları ezmeniz gerekmiyor. Olduğu gibi torbaya koyacaksınız.

Ağırlık ekleme nedeni, ŞOT’ların konulduğu torbanın yüzeyde kalmasını engellemek.
Bu nedenle, ŞOT torbasının dibe çökmesini sağlayacak herhangi bir cam, seramik, paslanmaz çelik nesne kullanabilirsiniz.

Evde kullanmadığımız küçük cam küllükler var, onları kullanıyorum.
Önce normal temizlik, sonra da Starsun, ŞOT torbasının dibine bir tane, araya ŞOT, en üst kısma da ikinciyi koyuyorum ve doğruca kovaya gidiyor. Hiç sorun yaşamadım.

1 Beğeni