Efes malt çek aç ve bomontı şişesi depozitosuz

Elimde bolca bu iki şişelerden var arkadaslar kullanmak için ne kadar uygun bilemedim? Çek açlarda taç kapak kullanilabilir mi?

Efes Malt çek aç ise kullanılıyor. Daha doğrusu ben şişeledim bi’ yamuk görmedim 10 gündür.
Bakkaldan aldığım için kapaklarını görmedim.

Ben çevir aç efes fıçıyı bile kapakladım hiç bir sorun olmadı kapattıktan sonra kontrol etmekte fayda var tabikide

Her ikisinide kullanıyorum, bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar.

Tüm şişelerim Efes Malt. Aynı şişeleri 3. sefer kullanmama rağmen bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Sadece bazen ağız bölümlerinde çatlak ve kırık olabiliyor ona dikkat ediyorum. Sizinde karşılaşacağınızı sanmıyorum. Kolaylıklar dilerim:)

Neredeyse tüm şişelerim Efes malt. 6 kere kullandığım olmuştur bazı şişeleri. Sadece bir kere açarken bir şişenin ağzı kırıldı. Başka sorun yaşamadım.

Efes Malt im ağzını Efes sisman klasik ile karsilastirinca aynı olduğu gözüküyor. Benim de hepsi Efes malt. Sadece depozitosuz çevir aç kapaklar kapak kapatıcıya uyumlu değil.

Üzerinde depozitolu yazan tüm şişeleri kullanabilirsiniz.
Genelde de şişe olarak efes malt, tuborg gold ve tombul efes şişeleri tercih edilmekte.

Depozitosuz olarak bomonti filtresiz ve tek tük red ale şişesi kullanıyorum sorun yaşamadım bugüne kadar.

efes pastörsüz şişesi sorun yaratır mı acaba? Tuborg gold’la aynı şişe gibi duruyor. bir de gara guzu 33’lük var elimde.

Arkadaşlar aynı şeyleri sorup duruyorsunuz ben çevir aç efes fıçıyı kapakladım deneyin görün kapak da var elinizde kapatıcı da 1 tane kapak çöpe gidecek altı üstü bütün şişeler uyuyor uymayan hiç bir şişe yok

1 Beğeni

@Ozy Dediğiniz gibi doldurmaya geçmeden denemek lazım fakat genelleme yapmak yanlış olacak çünkü örneğin Bomonti çeviraç şişeye kapak tam oturmuyor.

Çevir-aç şişeler kapaklanmaz diye en az 100 kere bilgi verilmiştir diye tahmin ediyorum.

Forumu da geçtim, misal resmi yardım sayfası: https://www.butikbira.com/pages/destek#reamaze#/kb/bira-yapimi/siseleme-icin-hangi-tur-siseleri-kullanabilirim

1 Beğeni

Çevir açlar kapaklanıyor ben şahsen kapatıyorum malzeme var herkeste inanmayan denesin görsün