Ekşi ve meyvemsi tat

İlk kitim Brewmaker’s Pilsner&Lager ’ i 2 hafta kovada beklettim, 4 gündürde şişede bekliyor. Tadına bakmak için bitanesini açıp içtiğimde çok bariz bir ekşi meyvemsi tat alıyorum, sanki kötü bi meyve şarabıyla karıştırılmış gibi ve kısa bir süre belki ama 4 günde hiç gazlanma yok gibi(Şişe kapağını açarken tıss yapıyor ama birada hiç gaz yok). Kiti ilk kurduğumda 2-3 gün sıcaklık 25-26 civarlarındaydı sonradan 20 lere düşürebildim acaba bu yüzden mi bu tadı alıyorum yoksa şişelerin temizliğiyle ilgili bir sorun mu var çünkü şişeleme esnasında kovadan örnek olarak tadına baktığım birada sanki bu kadar belirgin bir ekşilik yoktu.Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim…

Çok üzücü… Sıcaklık daha yükseklere çıkmış olabilir mi? Gerçi 3 gün sonunda epey bi yol katediyor fermentasyon. Gaz oluşmaması da sanki canlı maya kalmamış olabileceğini düşündürdü bana.

Yoğunluk ölçtünüz mü?

Sıcaklık 25-26 arasi seyretti daha yükseklere çıkmadı.Yoğunluk ölçümü yapmadım elimde ölçüm aletleri olmadığı için.Fermantasyonun 10.gunune dek gaz çıkışı devam etti sonra durdu 14.gun çok yavaş bir şekilde tekrar başladı.Bende Taylan beyin bu konuda söylediklerini dikkate alarak 14.gunde şişelemeye geçtim.Maya ölmüş olsa 3.gunden itibaren gaz çıkışı olmazdi diye düşünüyorum ama…Bir de benim anlam veremediğim şişeleme esnasinda tadım yaptığımda gazı olmayan çok çok hafif meyvemsi tada sahip içilebilir bir biraydi siseledikten sonra ekşilik ve meyvemsi tad artmış bunu çözemedim açıkçası.

1 Beğeni

Çok erken tadım için. 10 gün sonra çok güzel olacak, sabır :wink:

İnşallah öyle olacak sabırsızlıkla bekliyorum bakalım :slight_smile:

arkadaslar merhaba set ile gelen pilsner birami 4 gun once siseledim bugun bir tane tadim icin actim sabirsizlikdan renk aynen boyle bunda bi gariplik yok mu sizce?

2 Beğeni

Ben de yeni başladım ama aklıma kaç litrede kurduğunuz geldi? Bir de tadı nasıl?

Yiğit bey şeker dışında malt özü veya bal,karamel tarzı birşey kullandınız mı birayi yaparken? Renk aşırı koyu bir pilsnere göre. Tadında bir sorun var mı?

Selamlar. Tadını merak ettim icilebilir mi?
Açık renk dme yerine koyu dme yada lme kullanmış olabilir misiniz?

Brewmaker lager pilsner kitim iki hafta kovada 10 gün de şişede durduktan sonra denemek amaçlı açtım. Rengi aynı üstteki gibi, bunda gariplik yok, kitin sayfasına bakarsanız normal pilsnerden koyu olacağı yazıyor. Tadında hafif maya tadı var, onun harici oldukça iyi bir bira olmuş, ne ekşilik ne de gaz sorunu var. Hafif şerbetçi otu acılığı da çok yakışmış. 22-23 derecede sabit kendi mayasıyla mayalandı ve 500gr açık renk dme 750gr şeker ile kuruldu.

1 Beğeni