Ekşimsi koku kapakta küflenme gibi

(Osman) #1

6 7 aydır kurulum yapıyorum sıcaklardan dolayı strafor kutu yapmıştım ilk defa bu kutuda kurdum. Pilsner Bira Kitini US-05 Ale Bira Mayası ile kurdum sıcaklık 17 ile 23 derece arasında 3 hafta kaldı. Bugün şişeledim ekşimiş gibi koku vardı ve şişelerken nerdeyse hiç köpürmezken bu sefer biraz köpürdü kovanın kapagını açtıktan sonra çok az kovaya gelen yerde küflenme vardı ve hava kilidinde buzlukta buz tutup eriyen suda olan tortu gibi bir şey vardı sorun olmazmı yoksa dökmelimiyim şişelediklerimi ?

(Buğra) #2

Tadı nasıldı? Ölçüm aldınız mı?

(Osman) #3

Ölçüm aleti yok almadım. tadınada bakmadım böyle hiç olmamıştı kovanın içinde kalan tortuda ekşimiş yogurt gibi kavarcıklar oldu ekşimsi kokuda vardı.

(Osman) #4

söylediğim birayı ılık hiç sallamadan açtığında kopuruyor tadı kötü değil sizce bozuk mu dökeyim mi hepsini ?

(Sercan ) #5

Kapak açılınca çok şiddetli köpürme, taşma vs. enfekte olan biralarda görülen bir durum. Sizinki öyle gibi durmuyor. Tadı içilebilir durumdaysa içebilirsiniz. .

(Osman) #6

videosunu çekmiştim buraya atamadım bu köpürme durduktan sonra çektiğim fotosu ilk açtığımda köpürüyor biraz, tadında pek sorun yok teşekkürler.