Eskişehirde kapaklama aleti ihtiyacı (acil)

Daha dün kapaklama yaptığım gloria kapaklama aleti bugün daha önce kapattığı 33lük 50lik 20lik şişelerden hiçbirini kapatamıyor. Şişelemenin başında öylece kaldım. Şişelerin sadece boynunu kıstırıyor. Sanıyorum önceden magnet aşağı doğru bastırıyordu şimdi içeri doğru gidiyor. Eskişehirde kapaklama aletini ödünç alabileceğim arkadaşlar yazarsa çok sevinirim. Aleti bulamazsam bu şekilde 2 gün kalması sorun olur mu acaba? Doldurduğum 3 bira ziyan oldu bile. Ayrıca alet dışında kapatmanın alternatif yolu var mı acaba ?

hocam eskişehirde değilim fakat bu tip aletler milyoncu tarzı yerlerde satılıyor.

1 Beğeni

Hic care yoksa sabaha kadar beklenecek ise belki bi gevsek strech film sarilabilir hava almamasi adina yada cok ufak dokunuslar ile ustten kapagi parmakla sabitleyip pense ile yine ustten yavasca sikabilirsin gibi geliyor cok el aleti kullanirim dusundum bana olsa sabaha kadar gecici cozum amacli oyle yapardim.

1 Beğeni

Hemen verebilirim, hala arıyorsan eğer.

1 Beğeni

Yorumlarınız için çok teşekkürler. Benim yine biraz acemiliğime geldi (2. kitim) biraz uğraştım olmayınca panikledim :smile: Çok sıkmak istemedim kırılmaması için. Sonra gözümü kararttım :smile: Öncekilere göre daha zor olsa da kapattı. Üstten bastırmalı almak en iyisi sanırım.

3 Beğeni

Üstten bastırmalı çok kullanışlı gelmedi bana, artısını eksisini forumda falan iyice araştırın derim almadan önce. Ben aldım tek kolludan ama yine Gloria ya döndüm, doğru kullanınca daha pratik. Yinede bir yedek olmasında fayda var, böyle acil durumlar için.

Stella ile 3 kit şişeledim, soda şişesi de dahil olmak üzere tüm şişeleri sorunsuz şekilde kolayca kapatabildim. Metal olması nedeniyle kırılma gibi bir durum da söz konusu değil. Gloria ile bir arkadaşın biralarını şişelerken özellikle soda şişelerinde sorun çıkardığına bizzat şahit oldum.
Bu arada hala ihtiyacınız varsa ben de ödünç verebilirim.

duzgunse tek kol candir. bir ihtimal malt sisesi basmaz… e.sehir’e cok uzagim maalesef…

Stella, Emily ve Gloria aynı tip çift kollu kapatıcılar. Soda şişeleri dahil 10 adet kit şişeledim Gloria (benim başlangıç setimden o çıktı) ile sorunsuz olarak, Tamamen alışmaya ve kullanmaya bağlı.bence. Aria da ise bazı şişe tipleri merkeze oturmuyor, onu söylemek istedim, alışılırsa oda kullanılır pekala, yedek duruyor şimdilik.

Teşekkürler cevaplarınız için. Şimdilik sorun kalmadı ama yedekte ikinci bir alet bulundurmak iyi olacak :smile: