Ev yapımı malt hangi tip oluyor?

Selamlar,

Evde, standart yöntemler kullanılarak yapılan arpa maltı hangi sınıfa giriyor? Reçete araştırırken ne yazacağımı bilemedim buna.

Sanırım önce hangi arpadan yapıldığı önemli. 2 sıralı, 6 sıralı. Bildiğim kadarıyla her çeşit malt her arpadan yapılmıyor. Eğer satın aldığınız arpanın hangi tür arpa olduğunu bilmiyorsanız en azından piyasadaki hangi maltla benzeştiğini de bilmek zor.

Arpayı dökme olarak aldığım için türünü öğrenebilme ihtimalim yok gibi. Dediğiniz gibiyse direkt üreticiden almak gerekiyor. Bu durumda körleme bir iş yapmış olacağım sanırım.

Malt yapımı için öncelik 2 sıralı arpalar diye biliyorum. Eğer bulabilirseniz “Aydan Hanım” arpası özellikle maltlık ve kaliteli arpadır. Öncelikle arpanın yeni mahsül olmasına dikkat etmek gerekiyor. 2 sıralı arpayı memlekette her çiftçi tercih etmiyor. 6sıralı olan hayvan yemi için daha ideal olduğundan genellikle 6 sıralı arpayı dikiyorlar. Siz öncelikle 1000 tane ağırlığına dikkat edin bence. Ben 1000 tane ağırlığı 70 gr olan 2 sıralı arpayı bulmuştum. Bunu da biraz şans eseri ve ne sattığını bilen bir zahireciden buldum. Hatta çuvalından kendim açmıştım. Çuvalın üzerinde Ankara - Polatlı - Aydan Hanım ibaresi vardı. Şimdi aynı yere bir daha gitsem aynı arpayı bulabilir miyim bilmiyorum. Dediğim gibi körleme de olsa bence öncelikle 1000 tane ağırlığını dikkate alın. Ölçüm yaparken de dikkatli olun. Çürük çarık ve içi boş tohumları ölçüme dahil etmeyin, çünkü ölçümü önemli oranda etkiliyorlar.

1 Beğeni

Detaylı cevabınız için teşekkür ederim. “Aydan Hanım” arpanın cinsi sanırım. Zahirecileri ve belki TMO satış noktalarını bir dolaşayım bakalım, bulabilecek miyim.

Koray Bey, eğer Aydan Hanım cinsi arpa bulamazsanız işin sonu değil. Dediğim gibi öncelikle 1000 tane ağırlığını dikkate alın. Ben bir dönem bu arpa olayına bayağı bir koşturdum. Her çiftçi her sezon aynı tür arpayı ekmiyor ne yazık ki. Yani her arpada aynı istikrarı yakalamak zor fakat kesinlikle sonuca değiyor. Kolay gelsin, iyi çalışmalar dilerim.