Evde Böğürtlen şarabı yapımım

Öncelikle herkese merhaba;

Evde kendi şarap denememi yapmayı planlarken, Butik bira dan başlangıç setini satın aldım. Ormanlık bölgeden 1kg kadar siyah Böğürtlen topladım. İnternette gördüğüm bir tarife yakın bir tarifle şarabımı yaptım. Setimin temizliğini ve arındırma işlemlerini yaptım. Topladığım Böğürtlenleri bilinenin aksine ben yıkadım. Ve 3 günlüğüne buzluğa attım. İşlemi yapacağım gün çözülmesi için çıkardım ve hafifçe çekirdeklerini kırmadan ezdim. 1kg Böğürtlene 1kg toz şeker ve yaklaşık 4 litre su ekledim. Fakat suların tamamını kaynatarak ekledim. Ardından maya eklemeden 1 gün hava almayacak şekilde dinlendirdim. 1 gün sonra mayamı ekledim. Ben dr oetker instant maya kullandım. Aslında kırmızı şarap mayası daha uygundu ama elimde bu vardı beklemekte istemedim açıkçası. 7gün böyle mayalanmasını bekledim. İlk günden kabarcıklar çıkmaya başladı bile. Burada yaptığım diğer ayrıntı ise hergün 1 kere üste çıkan Böğürtlenleri küf tutmasın diye karıştırdım. Bu gün ise steril tülbent yardımı ile ilk aktarma işlemini yaptım. 7 gün sonra diğer aktarmayı yapıcam ve sonunda şişelemeyi yapıcam. Şuan için herşey yolunda. Tadına baktım gayet iyidi. Alkol seviyesi artmaya devam ediyor. Yeni kabında da fermantasyon devam ediyor. İşlem bittiğinde görüşlerimi de bu konu üzerinden sunucam sizlere. Aşşağıdaki resimlerde rengi ve oluşumunu görmektesiniz. Hepinize kolay gelsin, keyif dolu vakitler dilerim.

7 Beğeni

Başka tarifleri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Ozan bey tatmadım ama bence bu tarifi şampanya mayası kullanarak yapsaydınız sonuç çok daha güzel olabilirdi. Bir de bu üretimi fermentasyon sürerken yarıda kesip tatlılık ve meyve tatları devam ederken sonlandırmanız uygun olabilir. Bir sure sonra mayalanma sebebiyle meyve tatları yok olup maya kokusu baskın olacaktır diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Şampanya mayasının meyve şarapları için iyi bir seçenek olduğunu duymuştum artık bir sonraki sefere inş. Meyve tadını yitirmeden şişeleme işlemine geçicem.

Merakla bu tarifin nasıl sonuçlanacağını bekliyorum.

Birde sorum var. Aktarma işleminin yapılmasının sebebi meyve parçalarını süzmek mi? Süzüldükten sonra tekrar aynı kovaya konulmasında bir sakınca var mı?

Suzup kovanin dibindeki tortuyu temizlerseniz bir sorun teskil etmeyecektir. Aktarmadaki amac istenmeyen meyve parcalarindan ve dip tortusundan kurtulmak. Berraklik kazandiriyor.

1 Beğeni

Ama baska bir kaba alirsaniz orada da dibinde tortu birikecektir, onlardan da kurtularak tekrar kovaya aktarmak daha berrak ve tortusuz bir sarap elde etmenize olanak saglayacaktir.

1 Beğeni

Tarifin sonucunu paylaşacağım. Bir de evet tortulardan kurtulmak ve berraklaştırmak için yapılıyor. Bence farklı temizlenmiş ve arındırılmış kaba alınması daha uygun.

2 Beğeni