Evil Dog bira kiti için yardım

EVİL DOG BİRA KİTİ İçin s-189 lager bira mayası ve açık renk sıvı malt özü kullanabilirmiyin 500 gr şeker ilave edip alkol oranını arttırabilirmiyim mayanın alkol dayanımı %11 veya extra şeker koymasam mı ikinci kitim olucak ya s-189 yerine us-05 mayayı mı tercih etmeliyim yardımcı olurmusunuz arkadaşlar

Önce kitin orjinalini yapın.
Extra denemeleri yapmak için orjinalin ne olduğunu bilmeniz önemli. Yüksek alkollü şekerli sıvıya dönüşmemesi için önce orjinali deneyin.

1 Beğeni

Sıvı malt kullanabilirmiyim sadece şeker yerine mert ekol abi sen buranın baya bi müdavimisin :clap::clap::smile:

Evil Dog kitinde hiç birşey kullanmana gerek yok. Zaten full kit geliyor.

1 Beğeni

Teşkkürler efendim saygılar :smile:

Yalnız hala muğlak olan kit içindeki şerbetçiotlarının hangi sıra ile kullanılacağı

2 Beğeni

Kit ile gelen türkçe kullanım kılavuzunda gerekli açıklama yapılmış

EVİL DOG BİRA KİTİN acı tadını yumuşatabiliryiz deneyen veya modifiye yapan arkadaşlar varmı

Fatih bey,
İlgili biranın kurulumunu yaptınız mı? yoksa yorumlara göremi acılığını belirtiyorsunuz. anladığım kadarı ile kurulum yapmadınız, Ibu değeri yani acılık kişiden kişiye göre değişen damak tadına bağlı.

Fatih Bey,
Asıl soru şu henüz hiç kit kurdunuz mu ?
120 lt bira kurmakla ilgili de bir konu açtınız, 23 lt kurulum yaptınız mı standart bir kitle ?
Yapımını tamamlayıp ilk şişeyi açıp kit ile ev yapımı biranızın tadına baktınız mı ?
Önce bir kit kurun pilsner makbuldür mesela, tadına bir bakın ve 23 litre bira için bile 46 şişe takriben temizlemenin zahmetini bir görün, belki beğenmeyeceksiniz bile ev yapımı birayı böylede bir ihtimal var sonrasında evil dog, bad cat, wherry şurda kalsın.

2 Beğeni

İpa kitinin acısını yumuşatacaksak neden İPA yapalım ki?
Acısız ipa mı olur

1 Beğeni

Kadir bey kit kurulumunyaptım gerçekten çok eğlendim zorluktan falan bahsediyo herkes temizlik falan aslında erkeklerin eli pek yatkın olmadığı için zor geliyodur ben zevkle yaptım daha tadına bakamadım şişede 2. Gün suanda ama dolum eanasında tattım gayet hosuma gitti ilk ham hali benim sürekli vaktim olmuyo o yuzden yüksek miktarda kit düşündüm ama olumlu olumsuz bi çok cvp aldım nitekim ıpa dan sonra 3 kitlik büyük bi parti düşünüyorum

Aslında tadini bilmiyorum bi çok kişi acı oldugundan bahsediyo ben standart kırmızı tuborg içerim sanıyorum ki forumda okıdaklarımdan yola cıkarak tadını yumuşatma hissiyatı uyandı bende o yuzden fikir alışverişi yapıyrum çünki acemiyim ama çok hevesliyim

Yok hayır ilk kitimi iki gün önce şişeledim pobeda bey normalde kırmızı tuborg tercihiç sanarım acılıgı cok sorun olmicak benim için fikirleriniz değerli öğrenmeye çalışıyorum acemiyim affola biraz fazla soru soruyorum

önce 23 litre bir pilsner, lager yap derim.
temizliğini şişelemesini filan bir gör.
sonra modifikasyonlar vs yapılır.

önemli olan şu beklentin kırmızı tuborg ise onu bir kenara koy, bambaşka tadlar olacak. Bu işe tuborg üreticem diye başlamak doğru bir yol değil.

3 Beğeni

Aslında sizin fazla vaktiniz olmuyorsa 23 litrelik kurulumlar sizin için daha iyi sonuçta, hacim ne kadar büyürse iş yükü de aynı orantıda büyüyecektir.
Ben ilk kitten sonra belirli bir periyot kurdum mesela ve kova sadece 5 ile 10 gün arası boş kalıyor, ve şu an hali hazırda 4 kitim var, 7 şişede 3 ay önceden kurmuduğum şişede olgunlaşan şaraplarım var, içmeye hazırda 70 kadar şişem var kahveli bock, bir kaç şişe pilsner ve yeni şişelediğim cerveza, yarın 1kg DME ile buğday kurcam, oda 20. günün de falan şişeye girecek küçük hacimlerle iş yükünü azaltıp sık aralıklarla kit hazırda tutmak çok daha mantıklı yoksa bi anda boş zamanınızda 120 lt ile uğraşmak sizin sosyal hayatınızı bitirir. :slight_smile:

2 Beğeni

Mert bey ilk şişelerimi tekelden aldım 2 saatimi aldı sadece şileri temizlemek baya kötüydüler pilsner lager kit öneriyorsunuz ben evil dog kiti yüksek alkollu sevdiğim için tercih ettim bana evil dog akol değerine uygun bi modifikasyon kit önerebilirmisim onu kurayım abi çok soruyorum affola :smile:

Haklı olabilirsiniz kadir akıl akıldan üstündür denemkte fayda var dediğim gibi hem acemiliğimi atlatmış olurum 120 litrelik kit çöp olmasından iyidir teşekkürler :clap::clap::clap: