Evil dog double IPA biram

Gecen pazar şişelediğim evildog dayanamadım 1 sise açtım.Lezzetli ve güzel bir bira olmuş biraz daha beklerse daha güzel olur.Ama ilk göz ağrim orange bock gelmesini dört gözle bekliyorum.

6 Beğeni

Elinize sağlık, özellikle rengi çok hoşmuş.

1 Beğeni

Renk, köpük ikisi de harika görünüyor. Köpük hemen geçmiyordur sonuna kadar kalıyordur umarım. Ellerinize sağlık, afiyet olsun.

Elinize sağlık, arka plan etkisi mi anlayamadım ama birada pek görmediğim, hoş bir renk.
Dry hop’ları nasıl yaptınız?

Teşekkür ederim.Son 3 günde ekledim.Arka plandan değil gerçekten çok güzel bir rengi var.

Benim evil Dog şişeleyeli 3hafta oldu ama hala oturmadı tadı çokça mayadan gelen ekşilik var ve bence buna IPA demek çok yanlış, bayağı tatlı bir bira acılık neredeyse hiç yok.

1 Beğeni

Ben de bundan korkuyordum. Tatlı derken bildiğin şeker tadı mı yoksa ipa ya göre acı değil manasında mı?

1 Beğeni

Tatlılık var benim yaptığımın tadında, insanlar memnun ama genel olarak, belki benimkinde bir sorun olmuştur.

Şerbetçi otundan gelen narenciye tadı vardı.Ama tatlılık yoktu.

Aksam aksam uykudan uyandım içim yanıyordu dayanamadım bir sise double IPA açtım şişede 15 gün oldu.Çok lezzetli bir bira olmus

1 Beğeni

Benimki de şişeleneli 10 gün oldu, dünaçtım bir test edeyim diye, IPA sını geçtim bari ekmek gibi kokmayaydı diyorum. Maya ekmek gibi kokuyorudu koyarken acaba demiştim, hala acaba demelimiyim yoksa bu gerçekle yaşamayı öğrenmeli miyim :smile:

1 Beğeni

Şişede 45 gün hala maya ekşiliği ve ekmek tatları. Bu arada bir de Dry Hop tatları etkisini azaltmaya başlamış :frowning: Hayal kırıklığı. Valla ben de anlayamadım :confused: beğenen de çok var, acaba benimkinde mi bi sorun oldu diyordum, seninki de öyleymiş.

1 Beğeni

Ben İstanbul beylikdüzündeyim sizde yakinlardaysaniz şisli,Nişantaşı yada beylikdüzünde bir sise verebilirim

1 hafta oldu benim de şişeleyeli, maya halen oldukça baskın, hatta genç bir bira demek de zor. 45. günde de devam etmesi heves kırıcı :smile:
Bu partide daha sert/şiddetli bir krausen oluşumu gözlemledim. Özellikle fermantasyon kovasının kapağı balçık gibi bir tabaka ile sıvanmıştı, krausen oluşmamış da volkanlar patlamış içeride, kapakta balçık sarkıtları var idi.

Önceden bu kitle ilgili bilgim-tadımım olsa başka bir maya kullanırdım.

@Gokhan_Oktem Gökhan Bey fermantasyon ve şişede saklama sıcaklıklarınız nasıldı? Bir de hangi OG değerinde şişelediniz?

Ş.O. aromalarından IPA sından tamamen vaz geçtim kanalizasyona sevk etmezsem iyidir. Acaba beklemeyle geçer mi diye bi son soruyorum?

1 Beğeni

Yarısını Cascade’ye almışım 2. kapta iyi ki, belki o IPA seviyesine çıkar. Yalnız tadın oturması lazım.

1 Beğeni

20-21 derecede siseledim.Ölçüm yapmadım :slight_smile: hatta kova değil damacanada yaptım.

1 Beğeni

Birde 10. Günde ikinci fermantasyona aldım.Ayrı damacanalara

1 Beğeni

@Cihan_Baspinar @umutboyunsuz Şişede 30 gün kadar oldu ve içilebilir bir noktaya gelmiş biralar. Dolapta daha uzun tuttuğum şişeler (en az 3-4 gün) günübirlik koyduklarımdan daha güzel geldi.