Evil Dog IPA - Probiyotik Etki

Herkese merhaba,

Evil Dog IPA kitinin birasını içince ertesi günü bağırsaklarım da inanılmaz bir hareketlilik oluyor. Aynı sorun eşimde de var.
Bu ve benzeri bir problemi diğer yaptığım 13 kitte görmedim. Ayrıca bir çok insan evde yaptığım biralardan içti, hiç böyle bir şikayet almadım.

Şerbetçiotlarından şüpheleniyorum ben ama mantıksal bir dayanağım yok.

Benzer sorunu bu veya başka kitte yaşayan oldu mu? Sebebi/sebepleri ne olabilir?

Teşekkürler.

Cook once bu.tarz bir yorum okumuştum. Aslına Bakarsanız taze mayalardan dolayı kuvvetle muhtemel bir etki. Net hissetmedim ama sanırım bana da buna benzer bir etkisi var şimdi dusununce😀

1 Beğeni

Selamlar,

Fazla içmekten oluyo o… Evil Dog IPA ya da herhangi bir kit… Tadı hoş gelince lüp lüp gidiyo… Bir de buz gibi soğuksa, daha da fena… :grinning:

Şaka bir yana… Ben de kurdum ondan ve şişelediğimin ertesi günü başlamak üzere her akşam 1-2 şişeyi lüpletiyorum genç genç… Bağırsak çalışması açısından diğer biraları içtiğim zamanlara kıyasla herhangi bir farklılık yok açıkçası… Bozuk birayı içmiş olmayasınız?

Millet o danone’lere ne kadar para veryor biliyor musun bağırsakları harekete geçsin diye :slight_smile:
İlk zamanlar bende de o sorun olmuştu, resmen bağırsaklarımda Fadime’nin Düğünü vardı ama zamanla alışıyorsun. Ek olarak şişenin dibindeki tortuyu bardağa çok karıştırmamaya çalış. Mayalardan kaynaklanıyor sanırım bu hareketlilik.

1 Beğeni

Arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim: Evil Dog 14. kitim, son bir yılda içtiğim ev yapımı bira sayısı 400’e yakın. Yeri geliyor 4-5 şişe buğday birası içiyorum hiç böyle bir problemle karşılaşmadım. Şişenin bir gramını bile ziyan etmedim ama Evil Dog’a kadar böyle sorunum olmadı.

Dün akşam iki adet Evil Dog içtim hala çalışıyor bağırsaklar hakaten inanılmaz :slight_smile:

1 Beğeni

Benim yeni kitte 4 gr yerine 5.4 gr şeker bağırsakları makineli tüfek yaptı…:laughing:
Bir dahaki sefere 4 gramı geçmemek ben .
Durumu kontrol edemiyorum.:laughing: