Evil Dog Spotlightkid Brewery

Nihayet Haziran’dan beri dolapta beklettiğim kiti kurdum.
Şu anda sıcaklık 24-26 derece arası gidip geliyor.
Ağırlıklı olarak 24 diyebilirim.
Gene aynı problemi yaşıyorum, akşamları doğalgaz yandığından sıcaklık yükseliyor.
Bunu da kapağa her akşam bir kaç tane buz kartuşu koymakla dengelemeye çalışıyorum.

Bu kitte aslında büyük şanssızlık yaşadım.
Kutudan maya ve şerbetçiotu çıkmamıştı.
Neyseki kutsal butikbira ekibi imdadıma yetişti ve hemen gönderdi.
Kendilerine teşekkürü borç bilirim.
Sonradan farkettiğimde yalnız şot ve maya paketleri birbirine zımbalanmıştı.
Tabi kenarlarından değil, direk poşet.
Hava almasından endişelendim bir süre.
Bu durumu farkettikten hemen sonra poşetleri torbaya sarılı halde buzdolabına koydum.
Kurulumdan sonra 3 gün içinde hiç hareket olmadı.
Maya bozuktu herhalde diye düşünürken 3. gün kova kapağının şişmeye başladığını görerek biraz olsun rahatladım.
Neyse 4. gün gaz çıkışı başladı. Hiç hız kesmeden hala devam ediyor.
Bu kitlerin kurulumu oldukça rahat. Hoşuma gidiyor.
Bir de şu şişelemeye bir çare bulsak süper olacak.

Şerbetçiotlarını 3.hafta şişelemeye 2 gün kala atmayı düşünüyorum.
Bir arkadaşımızın önerisi ile summiti, simcoe’ye göre daha fazla kaynatacağım sarmısak kokusundan dolayı.
Tabi biraz da acılık vermesi için. Bu kit en son içtiğimde çok hafifti ama çok aromalıydı. Şöyle acı yapalım da şanına yakışsın.

4 Beğeni

Güle güle fermante edin :slight_smile:
Ünlü soruyu sorayım hemen: şerbetçi otlarını nasıl kullanacaksınız? Simcoe ve sarımsak aroması sorunundan dolayı sordum.

1 Beğeni

Hop Tea olarak ekleyeceğim.
En bol aromayı bu şekilde elde ettim şimdiye kadar.
Dry Hop’a nedense güvenemiyorum.
Daha canlı taze bir aroma alıyorum Hop Tea ile.
Yalnız kaynatmayabilirim.
Normalde 50 derecelik suda french press te bekletiyordum.
Şimdi summiti 70-80 derecede 15-20 dk. bekleteceğim.
Simcoe’yi de gene 50-60 derece civarı 15 dk nın altında bekleteceğim. 12 dk. falan gibi.
Summiti 20-25 gr., Simcoeyi de 40-50 gr. civarı kullanmayı planlıyorum.

Simcoe yazmışım ama sarımsak aroması Summit’ten geliyordu sanırım. Ben de bu akşam şerbetçi otlarını atıp haftasonu şişeleyeceğim. Summit’i acılık katmasın için kullanmaya karar verdim (sarımsak aroması gözümü korkuttu). Bunun için de 45 dakika kadar kaynatmayı planlıyorum. 70-80 derecede 15-20 dakika french press sarımsaktan aromasından kurtulmak için yetmez gibi. Simcoe için sizinle aynı yöntemi izleyeceğim.

Sarmısak summitten mi simcoe’den mi?
Kafam karıştı şimdi.
Yabancı forumlarda hangisi için samısak kokulu diyordu.
Emin olalım da.

Yabancı forumlarda summit için sarımsak-soğan aroması var demişler. Kaynatma için ne kadar su kullanmalıyım sizce? French pressin aldığı miktar kadar yeterli olur sanırım.

1 Beğeni

Doğru anlamışım o zaman.
Summiti fazla kaynatıcam diğerine göre.
Ben french pressin aldığı kadar yapıyorum.
Ama bu ikisi küçük french pressime sığmayacak tabi.
Sanırım ayrı ayrı yapacağım.
Bunlar torbalı ise işimiz daha kolay.
Sanki bana gelen torbalı değil gibiydi.
Henüz açmadım poşeti.

Şerbetçi otlarını kovaya az önce ekledim. Son ana kadar yukarıda belirttiğim şekilde eklemek vardı aklımda ancak “kılavuza uy” diye bir ses duydum :slight_smile: ve her ikisini de hop tea yaptım. Demlik poşeti içerisindeler kendileri. 1 bardak kaynar suda 10 dakika beklettikten sonra çayı ve demlik poşetlerini kovaya attım. Garaguzu Summer IPA’ya benzer kokular geldi burnuma. Bakalım sonuçta ne çıkacak.

2 Beğeni

Bu şekilde harbi summer ipa ya benzeyecek sanırım.
Yalnız böyle hiç acılık olmayacak. Siz benden öndesiniz şu anda.
Bakalım sizin sonuca göre ben de verdiğim kararları değiştirebilirim.

Naptınız şişelediniz mi?
Ben de hafta sonu şişelemeyi düşünüyorum. Tabi yeterli şişem varsa :slight_smile:
3 hafta olacak.
Ölçmedim ancak muhtemelen 1010 seviyelerine indi.
Bu akşam da şerbetçiotlarını atıyorum.
Bakalım neler olacak!
Şot ların kokusunu şimdiden duyar gibiyim.

Maalesef planladığım şeyi yapamadım.
Paketlerin ikisini de açtım oğluma göstereyim diye, tabi hangisi simcoe hangisi summit bulamadım.
İkisini de 70 derecede starsunladığım bardakta 20 dk. demlemeye bıraktım ve 50 derecelere indiğinde kovaya attım.
Artık sonra anlayacağız.

1 Beğeni

Pazar günü şişelemeyi tamamladım. FG 1006’ya kadar düşmüştü 3 haftalık fermantasyon sonunda. Genç biranın tadı bile çok güzeldi. Çiçek bahçesinde gezinti gibiydi :slight_smile: Ama aşırı derecede köpüklenme oldu. Şişe sayım tam yetecek kadardı ancak köpürmeden dolayı şişeleri tam olarak dolduramadığım için şişe sayısı artırmak zorunda kaldı. Elimdeki viski, votka şişelerini bile kullandım :slight_smile: Kapaklarından patlama bekliyordum ama şimdilik bir sıkıntı yok. Sanki çok kısa sürede sonuç alacakmışım gibi gözüküyor. Bu haftasonu ilk şişenin tadına bakmayı planlıyorum. Detayları paylaşırım.

1 Beğeni

İlk tadımımı dün yaptım ve çok şaşırdım. Daha 6 gündür şişede olan biranın tadı oturmuş gibiydi. Hiç diğer kitler gibi zamana ihtiyacı varmış gibi değildi. Sarımsak, soğan vb. kokular almadım. Daha önce de söylendiği gibi bu bira IPA değil. Ancak buğulu yapısı ve şerbetçi otu kokuları ile güzel bir pale ale olmuş.

1 Beğeni

Ben de dolum yaptım.
Numunenin tadı da oldukça şerbeçiotu aromalıydı.
Üstüne hayatımda ilk defa 1002 gördüm.
Numune bile güzeldi.
Sarımsak kokusu almadım.
Ancak geçen sefer buğday birası için çok erken karar vermiştim.
Bakalım haftaya açarım muhtemelen.

1 Beğeni

Dediğim gibi bu bira hızlı oluyor. Gövde yeterliydi. Alkol sağlam. 33 lük bitince vurmaya başlıyor. Şerbetçiotunu acı yapmayı başardım. Ama öyle deli gibi acı değil. Güzel bir acılık. İçerken ve bitimde de var acılık. Kalıcı bir acılık değil. Şot aroması ile birlikte çok güzel olmuş.
Aroma turunç kokusu var. Bu aromayı seviyorum. Henüz erken olduğu için tam oturmamış. Ancak bu haliyle de güzel. 2 ay sonra efsane olacak. Buğulu görüntü. Açık renkli. Ben çok beğendim.

2 Beğeni

Merhabalar. Benim evil dog ile alakalı bir sorum olacaktı. Kiti kurduktan sonra kendi kitapçığındaki daha fazla aroma tarifine göre iki şerbertçiotunu da sıcak suda demleyerek kovaya kattım. Şişeleme günü inanılmaz güzel bir tadı vardı. Bol aroma, hafif acılık, içimde fazla farkedilmeyen yüksek alkol vs. Şişeleme üzerinden neredeyse üç hafta geçti ilk günkü aromaların hiç biri kalmadı. Acılık da oldukça düşük. Acılığı çok fazla artırmadan aromaları yükseltmenin bir yolu var mı? Ya da şimdi şişeleri açıp içine hop tea atsam sizce biraz toparlar mı?

Teşekkürler
Eray

1 Beğeni

Şişelemeden kaç gün önce yapmıştınız hop tea yi?
Şu anda aromalarda azalma olması zor.
Uçacak bir yer yok sonuçta şişede.
Ancak aromada azalma yaşayan başka arkadaşlar oldu daha önce.

Sizin dediğiniz denemeyi ben brewferm IPA’da yapıştım. Bir şekilde homojenize olmamıştı tatlar benim yaptığım bir hata sonucunda. Aynı sizin dedğiniz şekilde şişeleri tek tek açıp içine hop tea katmış, kapatıp kapağını 4 gün civarı dinlendirdikten sonra denemiştim. Şahane olmuşlardı. Kontaminasyon da olmamıştı. Tabi summit veya simcoe var mıdır başka sizde bilmiyorum.

İlave olarak bu tarz kitlerde aroma gün geçtikçe kayboluyor da olabilir. Bu aralar pek deneme yapamıyorum biralarım mahzenimde bekliyor :slight_smile: İlk denememde buraya tekrar yazacağım bakalım aroma kaybı ben de yaşayacak mıyım açıkçası merak etmekteyim.

Şerbetçiotu aroması ve kokusu öyle ya da böyle azalıyor zamanla. Şişelere tekrar hop tea koyduğunuzda, tekrar şeker attınız mı? Şişeleri açmadan önce CO2 daha çok çözülsün diye şişeleri soğuttunuz mu? Ben de elimdeki Evil Dog’lara müdahale edebilirim bu sıralar.

1 Beğeni

Tekrar şeker atmadım.
Asit yeterliydi.
Ama bi 4 gün zaman tanıyın.
Asitte düşme olabilir.

1 Beğeni

Aynı durum bende de var. 3. haftada aromalar bariz azaldı. Bu haliyle daha çok sevdim. İlk başlardaki aromalar çok yoğun ve fazla gelmişti. Ama bundan sonrasında daha da azalacaksa kötü olur.

1 Beğeni