Evinde DIY usulü mayşeleme yapanlar için ekipman tavsiyeleri?

Merhaba,

İlk kitim fermentasyon aşamasının 1. haftasını doldurdu ve heyecanla beklerken bir taraftan sonraki denemelerim için hazırlık yapıyorum. Tabikide biranönce ben de çoğu gibi direk arpadan üreticek duruma gelmek istiyorum. Bunun için sürekli okuyup araştırma yapmaktayım ve bir çok yöntem buldum. Sırf bu amaç için üretilmiş Brewmeister tarzı aşırı pahalı ekipmanlar alacak parası olmayanlar için büyük plastik termos kullanarak iyi sonuçlar elde eden bir çok insan var ve bu olabilecek en ucuz yöntemlerden biri gibi geliyor. Fakat benim sormak istediğim aranızda acaba bizim büyük çay makinelerini termostatlı ısı kontrolü (PID) sağlayan bir cihaza bağlayarak bu tarz bir sistem olabilir mi acaba diye çılgınca bir fikir geldi aklıma ve acaba buna benzer birşey deneyen oldu mu aranızda diye merak ediyorum? Var ise ne tür tavsiyeleri olur acaba?

Elektrikçi değilim ama anladığım kadarıyla basit olarak şunlardan birini,

http://www.doguselektrik.com.tr/isi-kontrol-cihazlari-termostatlar-pmk24?rnd=1&syf=2

bunun gibi birşeye bağlayıp

bir çelik kazanda toplamak gerekiyor ama sanki bizim sanayi tipi çay makineleri de açıkcası zaten onu yapıyor ve kazan olarak da gayet geniş ve sağlam. Dolayısıyla sadece çay makinesinin enerjisini PID kontrölüne vermek ile daha ince ısı ayarı olanağı olur gibi, artı içinde çay demlemek için ayrı olan hazne de arpanın durduğu yere dönüştürülebilir belki.

Elektrik ve DIY bilgisi sağlam olan birileri müdahele edebilir bu fikre diye bir ümit ile açtım başlığı… :smile:

Tekrar merhaba,

ButikBira sayfasında satılan dijital termostat, mayşeleme aşaması için şunlardan biriyle kullanılabilir mi acaba?

Bu mümkün mü, değil mi, denemek isteyenleri ne tür problemler bekler?

Teşekkürler

Selamlar. Arpa öğütücüsü için piyasadan, bahtımıza ne çıkarsa diyerek alış veriş yapıyoruz maalesef. Bulduğum “arpa öğütücüsünde” elde ettiğim sonuç ekli fotoğrafta, benim fikrim biraz küçük öğütme yapılmış olduğu ama bu konuda deneyimli arkadaşların fikrini alabilirsem çok sevinirim.

O kadar da karmaşık sistemler gerekli değil. Bir piknik dolabı(termos?) ile meş (mayşe) bir buyuk tencere ve yer ocağıyla da kaynatma işini çözebilirsiniz.

Ben de sonbaharda tahıldan üretime geçeceğim ve aylardır araştırıyorum. En mantıklı çözümün 22 litrelik çelik ve musluklu ketıl ile mayşeleme torbası kullanmak olduğuna kanaat getirdim. Bu su ısıtıcılarının sıcaklık kontrolleri de var, kademeli mayşeleme için ne kadar uygun, alt kısmındaki ısıtıcı sebebiyle alt/üst arasında sıcaklık farkı oluyor oluyor mu vs gibi soruların cevabı malesef ki bende de soru işaretli olarak duruyor.

Çoğu hevesli arkadaş gibi ButikBira’dan malt torbası ve öğütücü bekliyorum :slight_smile: Umarım gelir ve kafamız rahat bir şekilde tahıldan üretime başlarız.

1 Beğeni

Kaynaklardan okuduğum kadarıyla bu tarz dirençler mayşeye direkt temas ettiği noktalarda aşırı ısıdan dolayı karamelizasyona neden oluyor.

ısıtıcı seçiminde kullanacağınız kazanın büyüklüğü ve ısıtıcının gücünü göz önüne almakta fayda var. aksi takdirde ulaşılmak istenen sıcaklıklar için uzun süre beklemek durumunda kalabilirsiniz.

ısıtıcı için ocak kullanmanızı tavsiye ederim.

meş için ise şöyle bişi:

lauter (süzme) için de kuralacak düzenek hakkında bilgiyi linkten bulabilirsiniz. http://www.popularmechanics.com/home/how-to/g1580/how-to-build-your-own-home-brewing-mash-tun/

Su ısıtma ve kaytma için bir tencere ve de sparge(yağmurlama için de bir kova yeterli.

Yeni konu açmadan aklıma takılan bir şeyi burada sorayım.

Tam tahıl ile kurulum yaparken, meş torbası kullanmak ya da tahıl yatağı oluşturmak arasında ne gibi avantajlar ya da dezavantajlar var? Evdeki buzluğu delip musluk takmaya değer mi aradaki farklar?

mayşeleme torbası ve tahıl yatağı oluşturmak arasında verimlilik farkı olur. tahminim tahıl yatağının daha verimli sonuçlar vereceği ancak, endüstriyel boyutta üretim yapmayacağınızı düşünerek çok da fark etmeyeceğini, gerekirse biraz daha fazla malt koymanızın yeterli olacağını düşünüyorum.

buzluğun 80 derecedeki gıdaya uygun olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederim (pba-free?).