Export Pilsener w34/70 Lager Maysı ve koşulları

Merhaba herkese,

Gerekli koşulları sağladıktan sonra artık lager mayası ile lager birası yapma işlemini haftasonu gercekleştirmiş bulunuyorum
Bunun için iki tane şarap dolabı satın almıştım daha önesinde birisinde şişeleri saklamak için diğerinde kovayı
fermante edebilmek icin fotolarını becerebilirsem mesajın sonunda ekleyeceğim
haftasonu gerekli sterilizasyonu yaptıktan sonra denemek amaçlı bu sefer 1.5kg lme 1lt kaynar suda karıştırıp
üstüne muntons export pilseneri yine 1lt sıcak su ile olabildiğince havalandırmadan karıştırıp üstüne damacana
suyu dökerek şerbetimi hazırladım daha sonrasında w34/70 mayamı sitede belirtildiği şekilde uyandırıp şerbetimin üzerine doktum ve havalandırma çubuğumu takıp dolabın icine yerleştirdim
Bu benim ikinci kitim ilk kitimi kit mayası ile ale maya koşullarında gercekleştirmiştim ikinci kitimde yani lager koşullarında karşılaştıpım tek skıntı uyandırma işlemi ile şerbetin hazırlanma işleminin zamanlarının uymamış olması yani uyandırma bitmeden ben şerbeti hazırlamıştım ama üstüne 10dk kadar beklemem gerekti mayanın uyandırma işleminin bitmesi icin buda ders olmuş oldu bana tecrübe edinmiş oldum neyseki başka sorunla karşılaşmadan kitmi hazırlamış bulundum diasetil ve cold crash yapmak istiyordum ama bunları yapmadan bir kit hazırlayıp sonraki kitlerimde bu işlemleri gercekleştirip tad farkına oyle bakmak istiyorum

videoyu koyamadım izin vermedi sağlık olsun fotolar bu şekilde kova 10 derece ortamında duruyor bu şekilde 11-12 derece oluyor kovanın sıcaklığı hatta ön taraflar 15 dereceyi gosteriyor ama ortam sıcaklığı 10 derecede kovada 3 haftalık periyotta 11-12 derecelerde seyredecektir
şişeler eski kitin şişeleri o yüzden 18 derece duruyorlar ama onlarında sıcaklığı 19-20 derecelerde seyrediyor yaklaşık 1 ay oldular sadece 3 şişe denedim her hafta tad farkını gormek icin bekleyebildiğim kadar beklemeyi planlıyorum :smiley:

fotolar çok iyi çıkmamış o yüzden yenilerini ekleyim dedim

1 Beğeni

dolaplar kaç lira ve nereden temin ettiniz?

1 Beğeni

dolaplar vestelin vlp 4000 şarap soğutucu dolapları
fiyatları değişiyor ama indirim olursa 1000-1250tl arasında alıyorsunuz

1 Beğeni

Merhaba, hava kilidimle ilgili sorunum var. İlgili konuya yazdım ama cevap veren olmadı. Hava kilidindeki suyun seviyesi doğru fakat sürekli fokurduyor. Yanlış birşey mi var yoksa olması gereken bu mu? Yardım eder misiniz lütfen?

fokurdamasının doğru olmayan ne tarafı olabilir ki :slight_smile:
millet o fokurdamayı duymak için başında uyuyor siz fokurdamasında sorun mu var diyorsunuz :smiley:
bilmişlik yapmak istemem ama fokurdaması demek mayalar çalışıyor sorun yok demek

ilk defa yapıyorum, pek bilgim yok yani :smile: Açıkçası korktum hava alıyor diye, 23 litre birayı çöpe atmak istemem :smile: Çok teşekkürler

43 litre derken sizin kovanız epey büyük anlaşılan :smiley:
bu vesile ile bende bir soru sorayım görüp cevaplamak isteyen olur belki
benim bu şişeleri bir süre sonra ya buzdolabına ya oda sıcaklığında evin bir koşesine almam lazım
2 ay bekledikten sonra bunu yapmamda bir sakınca olur mu? ale maya ile yapılanlarda belki olmaz
ev koşullarında bir odaya almak ama lager mayası ile yapılanlarda 2 ay fermante olan sıcaklıkta bekledikten
sonra oda koşullarına alınmasında sorun olur mu? bneim ev biraz sıcak oluyor 25-26larda geziyor sıcaklık
sürekli dolapta tutamam biraları zira yenilerini koymam gerekecek bir süre sonra cevaplayan olursa sevinirim :smiley:

23 yazacaktım, heycandan 43 yazmışım :smiley: sonradan düzelttim :smiley:

soruma cevap gelmemesine istinaden ale mayası ile kurduğum kiti oda sıcaklığında lager mayası ile kurduğum kitide buzdolabında tutmayı planlıyorum şişelerinde 2 ay fermante olması gereken sıcaklıklarında durduktan sonra umarım problem yaşamam

Hocam lager mayayı kovada 3 hafta şişede de 3 hafta mayanın standart sıcaklığında (genelde 12-14 C) tutmanızı öneririm.

Toplam 6 hafta sonra soğuk ortamda 5 C vs öneriliyor. Tabi imkan varsa.:blush:

Ticari biralar neler görüyor iklim olarak… sıcaklar, soğuklar, doğrudan güneş almalar v.s. Hiç endişeniz olmasın bence… Lager için antipanik gerekeni yazmış… Nitekim soğuk seven özel bir maya Lager mayası… Ama Ale mayası ile yaptığınız birayı kovadan sonra 25 derece evinizde gayet güzel bir şekilde gazlandırır ve olgunlaştırırsınız… 2 hafta veya daha uzun süre beklettikten sonra da buzdolabınıza alır keyfini sürersiniz… Afiyetler olsun! :slight_smile:

Vestel’in dolapları da güzelmiş, güle güle kullanın… gerçi indirimli fiyatının dahi 1000 lira ve üzeri olması düşündürücü… yer sıkıntısı olan için bu ebatlara bu fiyata alınır belki ama 2000 lira ve üzeri ödeyecek isem 2 adet tam boy içecek dolabı alır ve daha fazla şey sığdırırdım… Tabii onlar salonda sizinki gibi şık durmaz, bi köşeye saklamak lazım…

Bu arada bir soru da benden… Bu dolaplar en düşük kaç dereceye ayarlanabiliyor biliyor musunuz?

1 Beğeni

ben ale mayası ile zaten sadece ilk kitimi yapmıştım onları 2 aylık 20 derecede beklettikten sonra artık oda sıcaklığına alcam zira lager mayası ile yaptığım şişeleri şarap dolaplarından birine koyucam ve yaklaşık 2 ay 12 derecede beklettikten sonra buz dolabına almayı dusunuyorum destek ekibide sizin önerdiğiniz gibi mayalanma süresi bittikten sonra buzdolabına alabilrisinzi dedi @antipanik teşekkürler abi dediğin gibi mayalanma süresi bittikten sonra 4 derecedeki buzdolabına alıcam hatta buz dolabını 5 dereceyede cıkartabilirim bunun icin :slight_smile:

@BeerIV haluk bey vestelin dolapları 5-18 derece arası calışıyor ama 18 derece tuttuğunuzda şişeler icin konuşuyorum 19-20 derece arasında oldu ısıları dolayısı ile ale mayası ile yapcağım bugday kitimi yine şarap dolabında yapmamda sorun olmucak diye dusunuyorum
pilsener ve lager biraları icin almıştım aslında bu dolapları ama ale mayaları ilede calışabiliyor olmaları güzel oldu

cevaplar icin ayrıca teşekkür ederim

1 Beğeni

son olarak bir sorum daha olucak
ben ikinci bir kovaya aktarıp sonrasında şişeleme yapıyorum ve şişe şekerinide aktarımdan sonra kovaya dokerek ve karıştıp sonrasında şişeleyerek yapıyorum burda enfeksiyon olmaması icin nelere dikkat etmek gerekir? cok fazla karıştırmamak mı lazım?

Aktarım çubuğunu ve karıştırıcıyı star sanlamak, şekeri suyla kaynatıp soğutup eklemek. Ayrıca aktarım ve şişeleme sırasında oksidasyonu da minimumda tutmak önemli.

aktarım çubuğunu ve karıştırıcıyı starsanlamak zaten ilk yaptığımız şey
ama oksidasyonu minimumda tutmak nasıl bişey :smiley:

Olabildiğince kovanın ağzı açık tamamen açık durmamalı, enfeksiyon zaten fermantasyonu bitirmiş birada alkol bulunduğu için zor ama oksidasyon tada olumsuz etki yapar.

zaten aktarma yapılırken hemen yapmaya calışıp sonrasında da hemen şişelemeye calışıyorum ilk kitimide bu şekilde yapmıştım 1 ay olcak şişeleyeli bu haftasonu üc haftada üc tane bira açtım tadları cok ii değildi umarım oksidasyon olmamıştır

pazar günü kurduğum lager kitim o gün gaz cıkışı başlamıştı bugün akşamı itibari ile gaz cıkışı baya azalmış durumda 2-3dkda bir oluyor ama3 hafta kadar kovada tutmayı dusunuyorum her durumda ilk lager deneyimim umarım başarılı olur

metrodan aldığım biralar denemek için farklı markaların bugday biralarını almaya calıştım sonraki kitim buğday kiti olucak malum efesler şişe ve kasa icin alındı :smiley: