Export Stout Hk. Fikir Talebi

Merhaba arkadaşlar, Stout bira kitinin alkol oranını artırmak için ekstradan şeker kullandım. Durum şu şekilde:
Export Stout Kiti
1 kg. Muntons Bira Kiti Güçlendirici
750 gr. beyaz şeker
20 derecede mayalayıp 1 saat önce kapattım. İlk tecrübelerim diyerek aklımı bi’ kurt kemirmeye başladı. “Acaba fazla mı oldu o şeker?” diyerekten. Amacım alkol oranını 6,2 yapmak idi. Bir yerlerde okumuş idim ve okumaktan yorulduğum bir an yapmış bulundum. Sizce fazla şeker ile ilgili sorunlarla karşılaşma durumum var mıdır? Tüm şekerin etil alkole dönüşmesi için kovada iki haftadan daha fazla beklemem gerekebilecek mi? Şimdiden teşekkürler, afiyetler diliyorum.

Evvela sıkıntı yok olan olmuş. En fazla tadı kötü olur ama kafa yapar 3. Bira yaparsınız. Benimde 26 şişe brewferm orange bockum muhtemelen mikrop kaptı tadı kötü. Son bira yapıyorum soğukta içince içiliyor. Muhtemelen atoıt kitiniz güzel olacaktır. Zira dark biralar kusurları örtmekte başarılı. Size önerim şu şamadan sonra fermente sıcaklığını aşağıda tutup 18-20 derece fermentasyonu uzatmanız. Fotrign stout gerçekten güçlü bir stout kiti, sorun olmaz muhtemelen.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim özveriniz için, fermantasyonu uzun tutacağım artık. 20 derecede sabitledim sıcaklığı da. Size de kolaylıklar dilerim :slight_smile:

Kit güçlendirici yarı malt yarı şeker,biranız alkollü ama biraz gövdesiz olabilir,750 grşeker yerine veya 1 pkt dme 150 gr şeker olsa daha iyi olabilirdi gövde sçısından ama maliyet artardı tabi birsz

1 Beğeni

Durul Bey 1 paket dme ile %5 alkole mi ulaşılabiliyor. 1 paket dme’den sonra katılan ek dme’nin alkolü ne kadar artırdığı ile ilgili hiç tecrübeniz oldu mu? Şeker kullanmadan alkol yükseltmek için hangi oranda ne katmalıyım bilemedim hiç.

İt güçlendici=500 dme+500 şeker,e siz bi de 750 şeker daha eklemişsiniz=1250 şeker+500 dme,şeker dme oranını dme yönünde değiştirirsek biramızın gövdesi de o oranda artacak

1 Beğeni