Export Stout mayalanma sıcaklığı

Merhaba iki tane muntons pilsner kiti kurdum. Malum Agustos ayı. Muntons export stout um var. Kac derecede ve kac hafta kovada bekletmeliyim. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Standart ale maya derecesinde (20-22) 2 paket ekstra koyu dme + 500gr dark candy ile kurulumu yapıp 3 hafta beklettiğim ve 6 ay sonra içtiğim export stoutın tadı hala damağımda. Önermek benden sabretmek sizden :slight_smile:

Tesekkür ederim .Tavsiyeniz için

Ben de Export stout kurdum ama derece 17-24 arasında seyretti. Sorun olur mu?

Çok sağlıklı bir durum değil aslında ama çok ciddi bir sorun çıkacağını sanmam. Tadında biraz ekşilik olabilir

2 hafta kovada kaldı. Og 1044 idi, en son 1020 ölçtüm ve şişeleme yapamadım. 1 hafta daha bekleyeyim diyorum şişeleme için. Ne dersiniz? Kiti 1,5 kg dark LME ile ve kendi mayasıyla kurdum. Ondan mı böyle oldu ki?

Mayalar LME’yi zor sindiriyor. O yüzden öyle kalmış olabilir. 1 hafta sonrasında yeniden 1020 alırsanız ölçümü yapacak bir şey yok malesef, şişeleyeceksiniz. Düşük alkollü de olsa güzel bir biranız olacaktır.

Çok teşekkürler destek için. Sonucu yazarım artık :raising_hand_man:t2::beer::beer: