Farklı kitler için şişeleme şekeri miktarı

bira yapım seti ile gelen kılavuzda litre başına 8 gr denilmiş… ama her bira stili için co2 oranları farklı… yabancı kaynaklardan buna ulaşabiliriz ama maksat türkçe kaynak oluşsun…

english bitter, stout, lager,ipa,belgian bunun gibi farklı stiller için litre başına kaç gram şeker koymak gerekir…

2 Beğeni

ben de tam kurduğum lager seti için aynı cevabı arıyorum hatta konuları aynı anda açmışız :smile:

evet aynı anda açmışız :smile:

Brewferm kendi kitleri için şu miktarları öneriyor:

3 Beğeni

Şurada da hesaplama aracı bulunuyor:
http://biravepeynir.com/forum/araçlar/şişeleme-şekeri-hesaplama

3 Beğeni

merhaba
elimde muntons traditional bitter kit var henüz kurmadım bile ama şişeleme şekeri hakkında bilgiye ihtiyacım var. daha önce pilsner şişelemesi yaparken 750/360*2 gr şeker kullanmıştım. Şimdi Alkan Bey’in attığı linkten british bitter için hesap yapıldığında 1.34 gr/0.5 l şeker atmak gerekiyor. 2 kit arasındaki fark fazla geldiği için içime sinmedi ve emin olmak istedim. acaba bu miktarı (~1.40 gr) uygulasam yeterince gazlı ve köpüklü bira elde eder miyim? veya bitter bira için daha fazla şişeleme şekeri kullanan var mıdır aramızda?

bitter kit için şişe başına 1000/360 = 2.77 gr yeterlidir…

1 Beğeni

Merhaba,
Muntons buğday kiti(1kg DME,wb-06) için ne kadar şeker gerekir?
Teşekkürler.

pilsner ve lager tipi biralar dışında şişe başı 2.77 gr yeterlidir bence… bitter stout vs bunlar çok gazlı olması istenen biralar değil… buğday içinde 2.77 yeterli ama… gazlı seviyorsanız 750/360x2 = 4.2 gr da olabilir şişe başı…

2 Beğeni

http://www.brewersfriend.com/beer-priming-calculator/

Şurada çok güzel bir hesap makinası var altta bira türüne göre istenen co2 aralığı verilmiş. Buğday için litreye 10 11 gram gibi bir miktar çıkıyor ki butik biranın söylediğiyle de denk düşüyor. Zira buğday daha gazlı olduğundan standart 8gr/l den biraz daha fazla şeker atabilirsiniz diyordu yanlış hatırlamıyorsam

1 Beğeni

Bu detayı tamamen atlayarak muntons buğdayı şişelerken 4gr şeker kullandım.
Umarım yeteri kadar gazı olmayan bir birayla karşılaşmam.
Şişeleri açıp şeker eklesemmi diye düşünmüyor değilim ama içerideki co2 yi kaçırabilirim ve bir anlamı olmaz gibi, nekadar şeker eklemem gerektiğini bilemem sanırım.
:frowning: