Farklı mayaların aynı fermantasyonda kullanılması

Selamlar,

Son balkabaklı bira denememiz esnasında çığırdan çıkan denemeler üzerine bir de farklı 2 mayayı aynı anda kullanmayı denedik. Sonra üzerine fikirler uçuşmaya başladı ve araştırmaya yeni başlayabildim. Sizlere de beyin fırtınası ve araştırma malzemesi olması açısından bir soru;

2 farklı tat profili oluşturan mayayı tek fermantasyonda birleştirsek ne olur?

Yabancı forumlarda 2 genel yargı var, ya bir mayanın diğerine baskın gelip; baskın mayanın düzgün çalışacağı; ya da iki mayanın da farklı tat profilleri sağlayıp daha kompleks tatlar alınabileceği.

Hala araştırma safhasındayım. Bilgiler detaylandıkça referanslı olarak paylaşırım.

Hatta mevzuyu biraz daha ilerletelim,

2 farklı ale mayası değil de; lager ve ale mayasını birlikte bir kovada birleştirip, önce lager ile 1 hafta düşük sıcaklıkta tutup, ardından sıcaklığı kademeli arttırarak ale mayalarını harekete geçirsek.

Bunlar hep sesli düşünme, beyin fırtınası tabi ki.

1 Beğeni

Şunu düşündüm ikinci önerin hakkında, ilk maya hızlı çalışır ve malzemeyi tüketirse ale mayası hani bana hani bana demek zorunda kalabilir ama lager mayasının yavaş çalıştığını düşünürsek bu ihtiimal zayıflıyor.

hiç denemedim aslında ama sesli düşününce şu yargılara varıyorum:

her iki maya tipi de aynı olursa (ale ve ale / lager ve lager) bence kompleks bir tat çıkacaktır.

lager ve ale mayanın aynı anda kullanıldığını düşünürsek:
düşük sıcaklıkta lager maya önce işini yapmaya başlar. tat profili nötr ise malt karakterini verir. ancak sıcaklık yükseldiğinde ister istemez ester oluşumuna sebep olacak. bu da biraya lager mayanın tipine göre armuttan elmaya kadar değişik tatları ekleyecektir. tabi sıcaklık yükselince ale mayalar da normal çalışma hızına dönüp işlemeye başlayacaktır.

benim fikrim bu karışımdan ale mayaların tada farklı bir etkisinden ziyade lager mayanın yüksek sıcaklıktan dolayı ester oluşturacağı. yani tada etkiyi lager maya belirleyecek.

@serhatozan evet lager ve ale konusunda bana da mantıklı geldi yaklaşımın.

Ale+ale kullanma konusunda da farklı tat profillerine ulaşılabildiği ve bu şekilde kullanılabileceğine dair yazılar var. (Ref: http://www.whitelabs.com/beer/using-multiple-yeast-strains )

Stout kiti ile gelen standart maya ile birlikte NW Strong Ale kullandım. OG1084 verdi. 3. günün sonunda tadım için bir ölçüm yapayım dedim ve inanılmaz şekilde 1006 ölçü aldım. Daha evvel yaptığım stout kiti ile de çok farklı bir tad ortaya çıkmıştı. Gerçi çok farklı şeyler kullandım ama sonuç henüz net değil tamamen yüksek alkollü imperial denemesi için riske atılmış bit kit oldu. Şişeleme neticesi tekrar yazarım. :slight_smile: