Fazla şeker ! umarım patlamaz şişelerim

50 cl şişeler için 1000/405 küp şeker kullandım yalnız 3 adet olarak biraz fazla gazlı sevdiğm için lakin şimdide şişeşerin patlamasından endişe ediyorum ortam sıcaklıgı sabit 22 derece şişeşerim patlarmı acaba

Şişelerin patlaması biraz da şişeye koyduğunuz ürünlerin FG değerine göre değişir ama.

Konan şeker litrede litrede 15 grama denk geliyor. Büyük olasılıkla patlayacaktır. Böylesi bir durumu yaşamamak için kısa süre içinde şişeleri açıp gazını alıp yeniden kapaklamak iyi bir seçim olur.

2 Beğeni

pazar akşamı şişeledim bad cat kitini kurdum 17gün kovada kaldı ölüçüm yamadım ama kovada kalma süresine ve ortam ısısına ve birazda şansa bırakıcam elimde kapak yok şuan mert bey yada hemen şipariş etsem pazartesi elimde olur kapaklar o yüzden beklemekten başka bir seçeneğim kalmadı

1 Beğeni

Şişeleri mümkün olduğunca soğuk bir yere alın. Üzerine de biraz ağırca birşey koyun ki fırlayıp gitmesin. Şans filan değil o şişeler mutlaka patlar üreyecek co2 den. Maya aktivitesi düşerse bir ihtimal

2 Beğeni

Nalburlarda vardır kapak. beklemeniz gerekmiyor

1 Beğeni

Buğday biralarında 4,5 volume üst sınır olarak belirtiliyor diye hatırlıyorum Bu da litrede 15 gr’a kadar şeker kullanılabilir demek. Litrede 15 gr’ın patlatacağına emin misiniz?

Edit: 4,5 volume için 18 gr yazmıştım ama içindeki çözünmüş CO2’yi hesaplamadım. Onu da hesaba katınca 4,5 volume için 15 gr gerekiyor sanırım.

sorun olmaz mı yani pegasx patlamazlarmı eğer patlamazsalar sana 4 tane kargo yapıcam :smile::smile:

Üst limite kadar çıkarmak her daim risk demek.
4,5 üzerinden hesaplama yaparsak 330 gram toplam şişeleme şekeri kullanmak gerekir.
O da 7,1 gram şişe başına şekere tekabül eder. Kaldı ki bu hesaplamalar sağlam şişeler kullanıldığında yani cam et kalınlığında problem olmadığında ve standart dolumlar için geçerli.

Şimdi bu arkadaşın olayında ikinci el şişe, muhtemelen şişelerde kılcal çatlaklar var ve muhtemel şişe patlamaları olacak. O nedenle riske girmemek co2 yi biraz azaltmak lazım.

2 Beğeni

mert bey napalım seçenekler çok kısıtlı yapıcak bişi yok patlayanlar gider kalanları içerizi çok teşekkür ediyorum değerli vaktinizi ayırdıgınız için

Önleminizi alın çok geç kalmadan. Şu anda konuyu tartışıyoruz olmamız, şişelerinizin 5 dakika sonra patlamaya başlamayacağı manasına gelmez. Breaking Bad’deki Hank gibi evi bastılar zannedersiniz art arda patlarlarsa. O kadar emeğin boşa gitmesinin üstüne temizlik eklenirse baya üzülürsünüz. Kapaklar dikkatli bir şekilde açılırsa, tekrar kapatılabilir. Pek tavsiye edilmese de acil durumda bu yöntem kullanılabilir.

Bir de o kadar zamandır forumu okuyorum, yarım litrelik şişeye 7,5 gr şeker koyan duymadım. Deneysel çalışmalardan önce biraz deneyiminizi artırmanız daha sağlıklı olacak sanırım.

3 Beğeni

Patlamış şişe görmediğinizi düşünüyorum. Bayağı roket gibi tavana vurup paramparça oluyor. riske girmeyip bölgenizdeki nalburlara bakmanızı öneririm.

3 Beğeni

@pegasx’in söylediği gibi kapakları çok eğip bükmeden açarsanız tekrar kullanabilirsiniz. Eğer uğraşamam ve patlamalarını beklerim diyorsanız cam parçalarının etrafa saçılmaması ve dökülecek biraların yerleri batırmaması için önlem almalısınız.

2 Beğeni

önlem aldım zaten kullanmadıgım wc var evde ama tekrar kapaklama yapmak için şartlar müsait değil iki kasa üst üste dizili ve ince bi örtü ile örttüm tek korkum artık umarım patladıgında çok fazla gürültü yapmazlar malum sitede oturuyorum konu komşu korkmasın :smile:temizlik en basiti

1 Beğeni

ama çaktım köfteyi hafif kapakları aralayım cıkartmadan tekrar basıcam

Merhaba,

Safe limit 8 gr/lt, hard-limit ise 15 gr/lt dersek pek yanlış olmaz sanırım. Bununla birlikte 8 gr/lt den sonrası her zaman risk taşır, nitekim hard-limite çok yakın bir değerde priming yapılmış. Bu da riskin büyük olduğunun bir göstergesi :slight_smile:

@Serter Bey’in dediği gibi, normalde problem yaratmayacak ufak bir mikro çatlak patlama için yeterli olacaktır.

CO2 nin çözünürlüğünü düşünürsek 20C de yaklaşık %0.83 hacim ve toplamda %3.00 hacim CO2 nin 20C de güvenli olduğunu varsayarsak, şişede çözünmemiş CO2 miktarı %2.17 hacim olur. Şişeleri güvenli hale getirmek için, üst kısımda kalan CO2 yi bu hacme (%2.17) getirmek istersek CO2 nin çözünürlüğünün yaklaşık %2.23 hacim olduğu bir sıcaklık değeri gerekiyor. Bu da oldukça düşük bir sıcaklığa tekabül eder. Ki bu sıcaklıklarda da maya aktivitesini yitireceği için gazlanma olmayacaktır :smiley:

Ben olsam ne yapardım? Muhtemelen maya aktivitesinin min olduğu sıcaklıkta (ale maya için 14-15C) biraları 3-4 gün koşullandırıp daha sonra maya aktivitesinin duracağı bir sıcaklıkta (yanlış hatırlamıyorsam ale mayalar için < 13C daha düşük olması güvenli olur mesela 4-5C) muhafaza ederdim. Akabinde 1 hafta sonra bir deneme yapıp, gazlılık tatmin edici durumdaysa, maya aktivitesnin duracağı sıcaklıkta (ale içn 4-5C) muhafaza etmeye devam ederdim. Gazlılık yetmediyse 1’er günlük min maya aktive sıcaklığı (ale içn 14-15C) koşullandırmalarında gazlanmayı kontrollü bir şekilde artırmayı denerdim. İstediğim gazlanmayı yakaladığımda biralar bitene kadar aktivenin durduğu sıcaklıkta (ale için 4-5C) muhafaza etmeye devam ederdim :slight_smile:

Geçmiş olsun tekrar, umarım, patlama vs. olmadan zevkle tüketebilirsiniz.

7 Beğeni

Bayağı “bom” sesi ile beraber patlıyorlar. :smiley:
Yazılan uyarılara ek olarak bu şişeleri açarken mutlaka gözlük de takın diyorum ben :wink:

3 Beğeni

levent saatçi beyin dediği gibi sıcaklık koşullandırmasıyla olayı halletmeyi düşünüyorum kapakları hafif aralayıp tekrar kapatmaktan daha mantıklı geldi ama herkese ayrıca teşekkür ederim bir dert bin nasihattan iyiymiş boşuna dememişler :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Beğeni

Üst paragraflardaki bilgelendirmeleriniz için teşekkürü bir borç bilmekle birlikte çözüm önerinize pek katılmadığımı belirtmek isterim @Levent Bey :slight_smile: Maya aktivitesini bu kadar düşürüp hatta 4 gün sonunda tamamen durdurup şişede olgunlaşmayı da durdurmuş olmayacak mıyız? Bu miktarda şekerle muhtemelen 3-4 gün içerisinde yeterli gazlanma sağlanacaktır ancak tat profili oturmayacağı için istenmeyen tatlar sürekli var olacaktır. 1 hafta şişede bekleterek çok güzel bir bira elde ettim diyenle hiç karşılaşmadım. Eğer patlayıp ziyan olacağına ekşi, istenmeyen tatları içeren biram olsun, bir şekilde içilir derseniz çözüm olarak düşünebiliriz. Ancak içilebilir bira elde etmek için benim çözümüm bu şekilde olmazdı.

1 Beğeni

Sahsen kapaklari belli araliklarla acip gazi dengede tutmaya calismak daha mantikli. Baktiniz tadi hosunuza gidecek kivama geldi o zaman da pastorize edersiniz.

Dediğim gibi, sadece “ben olsam öyle yapardım”, çünkü kapakları açarken oksitlenme ve kontaminasyon kanımca daha büyük risk. Kesin çözüm veya en iyi çözüm diye bir iddiam da yok elbet. Öte yandan ekşi ve istemeyen tatlar olacağını düşünmüyorum bahsettiğim yöntemle. Olsa olsa tüm priming sugar sindirilemeyeceği için tatlı olabilir diye düşünüyorum :smiley: Şekerin tamamının sindirilmesi için de dediğiniz gibi fazla CO2nin alınması gerekir ki,(kontaminasyon ve oksitlenme riskini bir kenara bırakırsak) bu noktada zamanlama da çok önemli. Erken yapılırsa yine patlama riski devam ederken, geç yapılırsa gazlanma az olacaktır veya hiç olmayacaktır. Böyle durumla önceden karşılaşan birine zamanlama konusu danışılıp risk alınabilir elbet :slight_smile: Benimki naçizane bir yorum. Kontaminasyon veya oksitlenme riskine karşı istediğim kadar gazlı, hafif tatlı bir birayı tercih ederim. Seçim @sozden Bey’in elbette… Onun deneyiminin ileride işimize yaracağı kesin. :smiley: Bu sebeple deneysel de çalışabilir :wink:

1 Beğeni