Fermentasyon kovasında 1 hafta fazladan bekletmeye değer mi?

Selamlar,
Başlangıç seti ile gelen Pilsner kitini geçen hafta kurmuştum ve yarın 2 hafta dolmuş oluyor. Aslında ilk defa yaptığım için her şeyi kitapçıkta yazıldığı gibi yapıp sonrasında ona göre farklılıkları değerlendirmek istiyorum ama okuduğum her yerde fermentasyon kovasında fazladan bekletmenin faydasından söz ediliyor.
Kitapçıkta dediği gibi 2 hafta kovada 1 hafta şişede bekletmek yerine 3 hafta kovada bekletsem Pilsnerimin tadında olumlu yönde bir değişiklik olur mu? Yoksa şişede bekletmek tadı daha mı çok etkiliyor?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Merhaba,

bende ilk seti 14 ocak tarihinde kurdum. yarın 3. hafta olacak pazar günüde şişeye girecek, meraktan her hafta çay bardağının yarısı kadar numune alıp tadına baktım bulanıklıkta bariz bir fark oluyor. tat kısmında ise büyük bir değişim söz konusu oldu, forumda ustaların yazdığı tek şey sabır. şişeleme kısmında bir deneğimim yok. Şişede bir hafta sonunda gaz oluşuyor ancak olgunlaşma hiç durmuyor. deneğimliler min. 1 aya yakın şişede min. 3 gün buz dolabında olması gerektiğini yazıyorlar. buz dolabındaki süre uzun gibi geldi bana ancak bu süre zarfında maya dibe çöküyor berraklaşma oluyor diye okudum :slight_smile: umarım bende doğru biliyorumdur :slight_smile:

Sevgilerimle

1 Beğeni

Ben de muntons pilsener kurdum ilk olarak. pazar günü 17. gün olacak ve uygun günüm olduğu için şişelemeyi düşünüyorum. ölçüm yapamıyorum. hava kilidindeki su dengesizliği tam gaz devam ediyor. nadiren de olsa (2-3 dakikada 1) gaz çıkışı devam ediyor. Ben de şişelesem mi yoksa diğer uygun günümü mü (24. gün) beklesem mi bilemedim? tavsiyelerinizden memnuniyet duyarım.

1 Beğeni

Paylaşımınız için teşekkürler

Hava kilidi dengesizliği her zaman sürecek bir eylemdir.Hava kilidindeki denge de aslında fermantasyonu sonlandırmak için her zaman bir işaret değildir.Bu işin en kolay ve güvenilir kısmı ölçüm seti ile 2 günde bir ölçüm yapıp son iki ölçümde aynı değer almanız,şişelemek için ideal sürecin geldiğini belirtir.Kovada 1 hafta (her ne kadar kit kitapçıklarında ve yabancı forumlarda 4-5 gün densede) bence çok az ve yeteri kadar şekerin veya içeriğin mayalar tarafından sindirilememiş olma ihtimali yüksek.Sabırsızlığınızı anlıyorum, aynı süreçten bende geçtim.İçilecek biram kalmamış olsa bile 3 haftadan önce kovadan şişeye aktarım yapmıyorum.Tavsiyem ya ölçüm aleti yada EN AZ 15 gün fermantasyon sürecidir.

1 Beğeni

Bir kere ilk kiti yaptıktan sonra eldeki stoklar bitmeden yeni kit kurulumu yapınca sabırsızlık dozu azalıyor. ben bugüne kadar hiç numune ile ölçüm yapmadım çünkü o biraya acıyorum :slight_smile: şaka bir yana strafor kutunun dibindeki musluktan numune almaya uğraşmıyorum. Ama bugüne kadar tüm kitleri 3 hafta kovada bekletip şişeledim, herhangi bir zararını da görmedim. Bence en kolay yöntem bu.

3 Beğeni

Selamlar,

bende export pilsneri kit güçlendirici ile, trappisti de belgian candy ile kurup 3 hafta beklettim, dün akşam iki setide şişeledim. Tadımda yaptım ve tadı soğutsam direk içilecek kadar lezzetliydi, önceki pilsnerde maya kokusunu ve tadını doğrudan almıştım ancak bunda öyle birşey görmedim. Şimdi şişede de en az 2.5 hafta bekletmeyi planlıyorum. Sabretmek çok zor ancak gerçekten çok etkiliyor. Bu arada buzdolabında da 3 gün kalınca tüm maya dibe çöküp kalıyor, bira daha berrak görünüyor ve tadınıda olumlu etkiliyor. birkaçgün arayla açtığım her şişe öncekinden çok daha iyiydi. Bu yüzden beklemeyle ilgili tüm tavsiyelere kulak asmak gerekiyor :slight_smile:

Sabır önemli.

3 Beğeni

Hava kilidindeki su sevyesi eşitlemişse fermantasyon süreci son ermiştir yazıp, sonrasında bir Butik Bira klişesi olarak bunun bir şehir efsanesi olduğuna yönündeki Taylan Bey’in cevabını görme isteğimi bir yana bırakırsak; gerek benim deneyimlerim gerekse formdaki yaygın deneyimlere göre Pilsner için ölçüm yapmasanız dahi iki haftalık süreç yeterlidir.

2 Beğeni