Festival golden stag summer ale


(Mehmet Zelluhoğlu) #1

merhaba ustadlar;

Konu hakkinda cok bilgim yok. Festival golden stag summer ale kiti aldim bugun kuracam lakin birkac sorum var , yardimci olursaniz cok minnetar olurum!

  1. Bu kit icin iknci kova sart mi ?
  2. Sifonlama yapmak gerek mi ?
  3. Dekstroz yerine normal şeker kullanilmaz mi ?
  4. Serbetci otlarini ne zaman eklemek gerekli ?

Simdiden tesekkur ederim.


(ömür) #3

1.Değil
2.Değil
3.Gerek yok içinden ne kadar dekstroz şeker çıkıyorsa hepsini kullanın hatta ölçüm aletini varsa +500gr normal şeker de kullanılabilinir (ben öyle yapacağım)
4.Şot ile aranız çok iyi değilse benim fazla yoktur geriden hafif gelmesini severim onun için kurulum başında 35-40gr soğuk ekleme ile torba ile atacağım.


(Mehmet Zelluhoğlu) #4

teşekkür ederim :+1:


(ömür) #5

Evet dün kurdum bu kiti. +500gr şeker ilave ettim og 1052 anca verdi keşke 1kg kullansam dedim ama iş işten geçti mayası fg 1000 görür ise pek sorun olmaz da 1012 lerde kalabiyor compakt kitlerin mayaları o zaman işte benim açımdan biraz sorun teşkil edebilir :slight_smile: artık bekleyip göreceğiz mayaların performansını şu an için gayet iyi çalışıyorlar gibi gözüküyor :slight_smile: Not: Kendisi ile gelen şotun 15gr nı başka bir kitte kullanmıştım 35gr kendi şotu +5gr da golding şot u karıştırıp torba ile soğuk ekeleme yaparak kurulum başında attım bakalım nasıl olacak umarım beğenirim.


(Mehmet Zelluhoğlu) #6

Kurulum yaptim siseledim bekliyorum. İlk olcum 1040 seviyelerindeydi son olcumm ise 1015 civariydi bakalim nasil bisi cikacak !


(ömür) #7

Çok düşük abv li olacak o zaman %3,2 civarı keşke şeker ilavesi yapsaydınız neyse güzel bira ise her türlü gider :slight_smile: sonuçları paylaşmayı lütfen unutmayın :slight_smile: