Festival Yeni Zelanda Pilsner bira kiti

Festival’in bir premium kiti daha stoklara girmiş, güzel haber. Yarın kit siparişi vereceğim ve MJ New Zealand Pilsner düşünüyordum, fakat sanırım bunu seçeceğim. Daha önce Pacific Jade ve Pacific Gem şotları içeren bir kit yapmamıştım, bir deneyelim bakalım, üstelik şotlar 100 gr olarak geliyor. Kitin mayası ise Californian Lager. Yabancı forumlarda yorumlara biraz baktım, ilk başta biraz acı olduğu ama acılığın zamanla azaldığı ve mükemmel bir biraya dönüştüğü söyleniyor, bakalım nasıl olacak.

3 Likes

Evet ben de sevindim.
Bugünlerde BB den gelecek yeni ürün duyuru maillerini merakla bekler oldum.

Buğday kuracaklar için de 1,5 lt muntons sıvı buğday malt özü gelmiş.
%55 buğday ve %45 arpa malt özü içeriyor.
Ve bir buğday kitine ilave için ideal bence.:grin::grin:

2 Likes

Maya M54 değilmiş

l

3 Likes

Ok pardon, düzelttim. Ben bir terk MJ’in var zannediyordum.

Bu kiti kuran varsa şişelemeyi nasıl yaptınız? Biraz kafam karıştıda

@Ilker_Sahin kiti bugün kurmayı düşünüyorum bad cat in 15. günü ölçüm yapıcam aynı değer çıkacak diye tahmin ediyorum hemen akabinde bu kiti kurucam. Kiti açtığımda şişeleme şekeri ve fermantasyon şekeri kitle beraber geliyor. Tavsiye olarak şişeleme şekerini de içine atabilirsiniz diyor fakat ben öyle yapmayacağım. Orijinal tarife bağlı kalıp fermantasyon şekerini içine atıp şişeleme şekerini şişelerken kullanmayı düşünüyorum.

Bende ayın 18 inde kurdum.Bende sizin yapmayı düşündüğünüz şekilde yapmayı planlıyorum. Youtube da bir abimiz bu şekilde yapıyor. Ne sorun çıkabilir ki ? :slight_smile: Gelişmelerden haberdar ederim.

İkinci kova var ise kovaya aktarıp şişeleme şekerinizi eklemeniz uygun olur. Yoksa dekstrozu ayrıca cozdurerek (kaynayıp soğumuş suda, veya çözelti kaynatip soğutarak) kovaya ekbilir ve tortuyu kaldırmadan 4-5 tur karıştırmalısınız. Dekstrozu pas geçip şişeleme şekeri kullanabilirsiniz.
Bende de bu kit var. Henüz bu kiti kurmadım fakat daha önce kurduğum Festival Summer Glory’i BB’nin önerdiği gibi kullandım.

Neyse ki 2. kovam var.orjinal tarife göre şişeliyecem.

9 aralıkta şişeledim belliyorum OG: 1048-FG:1008 .Şerbetçi otları çok küçük mikro tanelere dönüştüğü için filenin çok işe yaramadığını keşvettim …Aktarma çubuğunun ucuda sürekli tıkandığından, musluğun başına geçirip devam ettim.o bile sürekli tıkandı.Tadından memnunum.Tazeliyici bir serbetçi otu hissiyatı var, acılığının önüne geçiyor.
Şimdilik bu kadar kapağı açınca bakacaz gerisine.şişeleme şekeri ne menem bişeymiş onuda görecez. :slight_smile:

9 kadım yazacaktınız zannımca😉

ahahahha pardon kasım olacaktı o. :slight_smile:

Merhaba, bu kitin mayasının çalışma hızıyla, temposuyla ilgili yorum yapabilecek birisi var mıdır?

Var😉California Kager maya,ideal ısısı 18 derece,çok geç başlayan fermentasyon ve yavaş belli belirsiz dewam eder,bazen 72 sati bile buluyor krausen oluşumu,kesinlikle starterla veya en azından maya uyandırarak eklenmesini tavsiye ediyorum

Pazar akşamüstü kurdum, 19,4 derecede maya uyandırarak ve 16.8 derecede mayalayarak kurmuşum. Lager maya olduğu için ısıyı elimden geldiğince aşağı çekmeye çalıştım ve 15-16 arası seyrediyor 2 gündür. Fermantasyon başlangıcından zerre eser yok :blush: tahmin ettim ağır çalıştığını. Buzları aldım kovanın yanından 1 saat önce. Isı biraz yükselsin bakalım ne olacak. Aynı gün birde export pilsner kurmuştum, fokur fokur maşallah. İnsanın gidip gelip bakası geliyor ne durumda diye.

18-19 derecede dursun,krauseni gözlemleyin ya da hava kilidinde denge de değişebilir,kovada kaçak da olabilir

Sıfır kraussn şuan. Yarın akşamı bir görelim bakalım, olmazda maya sipariş edeceğim. Derece biraz artsın anlarız zaten manzarayı :blush:

Krausen 4. günde oluştu bende, hava çıkışı 3. günde başladı. Ölü hayvan gibi kokuyor bu maya bir de :smile:

Gerçekten insanın sabrını ölçen bir mayaymış. Uyandırma yapmama rağmen, fermantasyon 4. Gün başladı. Kuracak arkadaşlar telaş etmesin, sabretsin :wink:

Selamlar,
bu kitin tadı,içimi ile ilgili pek yorum gelmemiş.yapan arkadaşlar ne derler acaba?