Forum kullanımında düşüklük

( P.G.) #1

Forum kullanımında ciddi düşüklük var 2 gündür. Gündemle mi alakalıdır acaba?

(Alper Özen) #2

şahsen, giriş yapmakta çok zorlandım. login problemi yaşayan tek ben değilsem etkisi olabilir.

(Pendik Artisanal) #3

Win 7+Chrome kullanıyorum ve sayfayı her kapatıp açtığımda oturumu kapanmış halde buluyorum. Bir giriş sıkıntısı var.

Forum kullanımında azalma artık belirli temel konularda iyi bir bilgi birikimi olduğunu, pek çok yanıtı sormadan da bulabildiğimizi gösteriyor olabilir. Bir de Facebook grubu her daim daha aktif, ancak çok değerli bilgiler gün içinde akıp gidiyor, kalıcı değil.

(Taylan Özdere) #4

Teknik problemleri lütfen Yardım’a veya bana bildirin. Özellikle giriş-oturum açma gibi sorunlardan haberimiz olması kısa sürede çözüm üretebilmemiz açısından çok önemli :wink:

(Levent Bali) #5

bu sorunu ben de çokça yaşıyorum, günde 3-4 kez, mail de attım ama… klasik bir cevap aldım :smile:

acaba forumun olduğu sunucuda hdd yer sıkıntısı olabilir mi?

(Taylan Özdere) #6

Problem sanırım Forum (Discourse) ile kullandığımız CDN arasındaki uyumsuzlukta. Kendiliğinden oturum kapanması çerezlerle ilgili bir problemi işaret ediyor gibi. Şimdilik CDN’i devre dışı bıraktık. Fakat bu hafta çok daha yakından takip edeceğim.

(Tekin) #7

@Taylan bey. Bu problemi ben de yaşamıştım. İnternet tarayıcı olarak Chrome kullanıyorum. Bilgileri girip giriş yap dediğimde giriş yapmak yerine tekrar aynı sayfaya yönlendiriyordu forum için. 3-5 deneme üstüne anca giriş yapılabiliyor. Ben kendimce çözümü şu şekilde bulmuştum. Forum ana sayfada giriş yap dediğimde giriş yapmadan tekrar ana sayfaya yönlendirirken bir konuyu açıp o sırada giriş yap dediğimde giriş yapabiliyorum.

(Emre) #8

Bende yaşadım benzer bişi, tarayıcının forum.butikbira.com çerezlerini silince düzeliyor…