Framboos ve Kriek kitleri hakkında

Merhaba arkadaşlar, bu iki kiti kurmaya karar verdim. Forumda bu iki kit ile ilgili konu bulamadım.
Deneyenler oldu mu?
Tadım notlarını paylaşabilirler mi?
Hangi sıcaklıkta mayalanmalı?
Kiti kurarken Light DME mi yoksa yeni gelen Pale DME mi kullanılmalı?

Çok soru oldu ama tecrübeleri olanlar varsa rehber niteliğinde olur :slight_smile:

1 Beğeni

Ben çok beğendim. @Serter in yaptığını denemiştim. Bence gayet başarılı bir bira Kriek. Öyle yapay bir vişne tadı yok. Kokusunda hafif bir vişne kokusu var. Ağızda ilk hafif ekşilikle beraber vişneyi hissediyorsunuz, ancak bu birayı bira olmaktan çıkarmıyor. Vişneli soda gibi değil yani. Oldukça güzel bir bira. Sanırım sırf şekerle yapılmıştı. Ben de yapsam sırf şekerle yapardım bu kitleri. Brewferm zaten başarılı bir kit.

2 Beğeni

Teşekkürler cevabınız için :slight_smile: mayalanma sıcaklığı ne önerilir? 20 derece yeterli midir?

1 Beğeni

Her kitin üzerinde gayet açık ve net bir tarifi var. Birebir uygulayın pişman olmayacaksınız

2 Beğeni

Yeterli. İstisnasız tüm kitlerde durum böyle. Maya 20-25 te çalışıyor etkin. 18-22 aralığında da başarılı sonuçlar alınıyor.

1 Beğeni

Ben Pale DME ile birlikte deneyeceğim. Pale’in aromaya karakter katacağını umuyorum. Buğday ve Frambuaz ikilisiyle Hoegaarden Rosee benzeri bir lezzet yakalanabilir diye de düşünüyorum. Bir sonraki denemede uygulanabilir.

3 Beğeni

Framboos yaptım. OG 1.035 ve FG 1.008 olarak 29 Mart’ta şişeledim. Deneme olarak şimdiye kadar 1 tanesinin tadına baktım, tad olarak bira ama ahududu aromalı :slight_smile: Ahududu sevmeme rağmen ben biraz fazla buldum kokusunu ama eşim beğendi. Güzel bir yaz birası, kokteyl yapmaya da çok uygun bence.

4 Beğeni

@Hasan_Oral Şeker olarak ne kullandınız?

650 gr beyaz şeker kullandım

1.5 ay şişede duran framboos ı geçen hafta denedim ilk defa. daha çok alkollü şurup gibi geldi tadı bana. ahududu kokusu çok baskın. insanı bayıyor. 1 şişeyi iki kişi zor içtik. 1 ay sonra tekrar bir tane daha deneriz bakalım.

Eveeet, Haziran başında şişelediğimiz Kriek 3 ay sonra çok güel bir tada büründü. İçen herkes çok beğendi :slight_smile:
Yumuşak içimi olan güzel bira oldu. Bir dahaki yapışımda sırf şeker yerine bir miktar malt özü ile beraber yaparsam daha aromatik olabilir.

2 Beğeni

Güzel sonuçları duyunca bi kit de ben aldım zaten stoğa girdiğinden beri aklımdaydı, şişeleme şekerini ne kadar kullandın acaba?

1 Beğeni

2 tane 750/360 kullandım. Damak tadınıza göre daha gazlı veya az gazlı tercih ederseniz değiştirebilirsiniz :slight_smile: bizim hoşumuza gitti bu şekilde

bu tarz biraların ülkemizde satılan ticari versiyonları var mı kurmadan mutlaka tatmak istiyorum biraz riskli bir tarz herkesin damak tadına uygun olmaz gibi geliyor ama merakta ediyorum

Yabancı biraları satan mekanlarda bir iki kriek versiyonuna denk geldim

2 Beğeni

merhabalar. bu kiti kurarken ne kadar su ekliyorsunuz. kiti yeni sipariş ettim. daha önce çok kit yaptım ama bunda ekstra neye diikkat etmeliyiz. 16 litrelik mayalanma kovası da aldım bu kit ile beraber.

Merhaba, diğer kitler ile aynı şekilde kuruyorsunuz, dikkat edilmesi gereken şeyler aynı. Zaten 16 litrelik mayalama kovasıda almışsınız. Su miktarını 12 litre olacak şekilde tutmanız yeterli. Benim tavsiyem şişeledikten sonra 6 ay dayanın tüketmeyin. Sonra neden acele ettim dersiniz :slight_smile:

1 Beğeni

Framboos kitini kurdum dün akşam 500 gr dme ile. Ufak yeni gelen mayalanma kovasından almıştım onda kurdum o nedenle baya rahattı. Dme biraz topaklandı ama mayalar sanırım halleder. Güveniyorum onlara :slight_smile: kitin tadınada baktım çok güzel frambuaz tadı var. Hava çıkışıda başladı. 18 derecede sabit şu anda.

Framboos 3. Haftayı bitirecek kovada, ama hala gaz çıkışı devam ediyor (nadirde olsa) İlk defa böyle uzun süren gaz çıkışı gördüm. Hafta sonu şişeleyeceğim bakalım. Umarım yolundadır her şey :slight_smile:

Benim framboos’um kovadaki 10.günü ve ilk gün su seviyelerinin eşitliğinin bozulması dışında diğer tüm günler su seviyeleri eşit idi ve gaz çıkışı hala yok :frowning: Sanırım ters giden birşeyler var :frowning: