Gaz çıkışı fazla

İlk kitim ve mayayi attıktan sonra gaz çıkışı çok fazla oldu hava filtresinde kollar çok dengesiz sizce bu normal mi şimdiden teşekkürler

evet normal, kapağa doğru olan kolda bulunan sıvının yükselmesi olağan. kapak taafında ise boğum kısmında olacak sıvı. umarım biranız lezzetli olur.

Teşekkürler hocam ilk kitim olduğu için acemilik cekiyorum teşekkürler

Sıcaklık ideal seviyedeyse gayet normal. Ancak lütfen kovanın üzerindeki termometreden sıcaklığı kontrol edin hiçbir değer göremiyorsanız sıcaklığınız 26 dereceden yukarıdadır müdahele etmeniz gerekebilir ( buz, ıslak bezle sarma vb…)

Yüksek sıcaklık mayaların çok hızlı çalışmasını sağlayarak, yoğun ester ve meyvemsi tatlar üretmesine olanak tanır.

Kovanın üzerinde 22-23derece falan gosteriyor oda sıcaklığı da 20 derece biranın tadinda herhangi bir sorun olur mu peki bu şartlarda

Kovanızın üzerinde 20 derece gormeye ugrasın, mayalanma sırasında iç sıcaklık dısarıya gore fazla olur. 20 dereceyi gecmemeye calısın

Sıcaklık 22-23 okursa tat kusuru olur mu peki @antinkuntin

yazın 25 - 26 derece arası 4 kit yaptım tat olarak hiç sorun yaşamadım…
sıcaklıktan dolayı fermentasyon daha hızlı oluyor o kadar…
18-22 arası olsa daha iyi olur tabi…

Anladım hocam teşekkürler su an 21dereceye sabitledim gibi zaten bakalım sonuç ne olacak

Aynen dostum sıkıntı yapma 22-23 derecede sıkıntı yaşamasın kovanın üstündeki termometrenin yanlış sapma miktarı çok az o yüzden orada yazan ideal bir ölçüt olur senin için, her türlü olumsuzluktan uzak bir biran olur umarım :beers:

20 derece bence ideal, üzerine çıkınca tadında bir “keskinlik”, kokuda hafif baygınlık olabiliyor, dedigim bugday birası için gecerli degil tabii ki