Gazlanmama Sorunu

Merhabalar,

3 hafta kovada beklettiğim Wherry kitimi 10 gün önce şişeledim. OG ölçümüm yoktu malesef ama FG ölçümünda 1008 okumuştum. Şişe şekeri olarak 750/360lık 2 küp şeker kullandım. 10 günün sonunda açtığım 3 şişede de neredeyse tamamen gazsız bir birayla karşılaştım. Her türlü tavsiyelerinize açığım. Elimdeki biraları kurtarmak da istiyorum ama asıl öğrenmek istediğim neyin buna sebep olduğu (Eminim ki birçok değişkene bağlı bir durum). En azından bundan sonra böyle bir hata yapmamak istiyorum.

–Teşekkürler şimdiden.

Selamlar. Bu biranın kendisi de nispeten az gazlı bir tür zaten. Şişede olgunlaşırken mayaların yavaş çalıştığı da konuşulmuştu forumda. Yani endişelenecek bir durum yok gibi görünüyor.

@Rahmi_Kocaman , @Alkan teşekkürler bilgiler için. Beklemeye devam ediyorum o halde :wink:

Merhaba,

Wherry’yi ben de üç hafta kovada beklettim. Biranın karakterine uygun az gazlı olsun diyerek şişeleme şekeri olarak 1000/360x1 kullandım. Şişede en az iki hafta bekleterek tadım yaptım. Şu anda üçüncü haftasında giderek güzelleşen bir ale oldu. Az gazlı ama yeterli, köpüğü de yerinde. Sizin Wherry’nin daha fazla şişeleme şekeri kullanılarak gazsız olmasını anlayamadım. Bence bir hafta sonra daha gazlanacaktır.

Şişede dışarıda iki hafta, buzdolabında bir gün sonrası ilk tadım

daha tecrübeli arkadaşlar tavsiye eder mi bilmiyorum ama ben 1 hafta bitip gazlanmayınca tüm şişeleri azıcık çalkalamıştım, şu an gayet iyi durumda :slight_smile:

O ayrıntıyı unuttum…anımsattınız. Şişe etiketlerini bir hafta sonra yapıştırırken şişeleri bir kere aşağı yukarı hareket ettirmiştim. Belki yararı olmuştur.

Ortam sıcaklığı da önemli. Mesela sizinkiler 18 derecede bekliyorsa, gazlanma daha uzun sürede gerçekleşecektir.

1 Beğeni

Bu bira ne oldu? Benimde 10 gundur biram sisede ama gaz kopuk sifir.