Genç bira ve etkisi

selamlar benim yaptıgım daha şişelemdiğim export pilsener birayı saolsun arkdaşlarım yine ben hiç içmeden bitirmişler yanlız alkol oranı yüzde 5 olmasına rağmen baya çarpmış , bunun sebebi ne olabilir.
teşekkürler.

2 Beğeni

Şişelenmemiş birayı mı içmişler? :flushed:

Öte yandan evde bira yapmaya başladığımdan beri aldığım bir yorum bu “bu nasıl %5, yamulduk”. Sebebini bilemiyorum ama biraz çarptığı sanırım doğru.

2 Beğeni

hayır midesizler direk kovadakini içmişler :slight_smile: gazlı olmamış ama güzeldi diyo lar bide beyler.

7 Beğeni

Hey yavrum hey, gazlandırmadan direkt kovadan içilen birayı da gördük :slight_smile: Öğrenci misiniz?

Birazcık fazla etkilediği doğru. Ama asıl etken poşette de şeker az kaldı, döküvereyim diyip, 500-600 gr daha şeker eklemek, böylece %4,8 olacakken oluyor şişeleme şekeri ile %6 :slight_smile:

2 Beğeni

yok değilimde şantiyede yapmak zorunda kaldım maltla kurudum 500 gramda şeker kattım. şişeleme şekerine hacet kalmadı :slight_smile:

1 Beğeni

23 litre içtilerse çarpması normal :slight_smile:

1 Beğeni

yok 19 litre 7 kişi içmişler:)

Hocam adam başı 2.5 lt ye yakın bira içmişler, bırak çarpılsınlar.

2 Beğeni

bir de sıcak sıcak :slight_smile:

kilitli şifreli kova bulmak lazım sana :slight_smile:

2 Beğeni

AhahA çok sevdim bu öyküyü. Eşimle ben de şişelerken şarap kadehi ile az az takılıp hafif çakır oluyoruz ama kovayı bitirmek çok iyiymiş. Okurken sesli kahkaha attım - sağol valla iyi ki paylaşmışsın burada.

1 Beğeni

Saol sostizm içebilseydim iyi olacaktıda😊

1 Beğeni