Glutensiz bira kiti

(Ahmet Ali Güvenç) #1

Selamlar,
Gluten hassasiyeti olan bir arkadaşım için glutensiz bira yapacağım.BB nin kitine ilave edilebilecek şot,yonga vs gibi tavsiyeleriniz varmı?Daha önce yapan memnun kalan yada sevmeyen?

(Şişede Enaz BİRAY) #2

İlgili tek başlık;

(Ahmet Ali Güvenç) #3

Selam
Gördüm ama ‘‘pale ale’’ ibaresinden dolayı açtım konuyu.açmasamda olurmuş aslında :slight_smile:
kaliteyi düşürmeden içimi güzel birşey yapmak istiyorum.şot a boğup pale yapmak istemiyorum.varmı fikrin?

(Şişede Enaz BİRAY) #4

Glutensiz kit pale ale olduğu için başlık öyledir, siz tam tahıl mı yapacaksınız?
Açıkçası ben bu biranın tadımını yapmadığım için bilmeden yorum yapamıyorum ama deneyecek olsam, öncelikle kiti olduğu gibi standart olarak 1 kilo şekerle kurarım (malum gluten içerdikleri için kuru/sıvı malt özü kullanımı önerilmiyor.) sonraki kurulumlarda eksik gördüğüm bir şey olursa tamamlamaya çalışırdım.
Yonga hiç ziyan etmem orası kesin de, hani açıklamasındaki “aromatik ve meyvemsi” ibaresinin “ne kadar aromatik ve meyvemsi” olduğunu görmeden kafadan şotla modifikasyona girmezdim.

(Ahmet Ali Güvenç) #5

tam tahıl glutensiz yapmak mümkünmüdür acaba dostum?

(Şişede Enaz BİRAY) #6

Bildiğim kadarıyla içerikte standart arpa, buğday, çavdar, yulaf vs. kullanılacaksa yapılamaz.