Hangi Kit? Hangi Yemek?

Bu da yaptığınız hangi kitle hangi tarz yemek ya da mezeleri tercih ediyorsunuz başlığı olsun.

Bildiğiniz gibi bira türüne göre yemek eşleştirmeleri son dönemde oldukça yaygın şekilde yapılıyor. Peki siz yaptığınız ya da tattığınız kitlerin yanında ne yemeyi tercih ediyorsunuz?

Örneğin ben İlk kitim olan pilsner’i daha çok kızartma ve cips tipi yiyeceklerle tükettim. Daha sonra yaptığım Yorkshire Bitter ise daha yağlı et ve tavuk yemeklerinin yanında harika gitti. Yine Muntons Wheat kiti fındık, fıstık ve deniz ürünleriyle çok güzel tüketilebiliyor.

Ayrıca sevmediklerimi ekleyim, lager ve bock balıkla birlikte çok acaip bir tat çıkartıyor ortaya. Ben hiç beğenmedim.

Üretimde olan Porter kitini ise ızgaralar, hamburger ve çikolatalı tatlılarla denemeyi planlıyorum. Bakalım nasıl olacak? :slight_smile:

1 Beğeni

şöyle bir görsel var bu konuyla ilgili ama :slight_smile:

3 Beğeni

Biliyorum bu görseli :slight_smile: ancak bence bu kişiden kişiye değişim gösterebilecek bir konu. Özellikle kendi modifiyelerimizle biraya farklı yönler vererek farklı eşleştirmeler yapabiliriz gibi geliyor. İlginç tarifler de çıkabilir burdan.

Geçen gün noodle+wherry yaptım inanılmaz yakıştı :wink:

3 Beğeni

Ben de salata + Yorkshire Bitter eşleştirmesinden oldukça memnun kalmıştım :slight_smile:

2 Beğeni

Ey yapımı irish stout eşliğinde yine ev yapımı pizza ve patates kızartması gayet güzel bir kombinasyon olmuştu.

2 Beğeni

Ev yapımı pizza tarifini özelden almak isterim;) Hamuru şahane gözüküyor.

Ben birayı birayla içenlerdenim.

3 Beğeni

İyi güzel de;
IPA ile carrot cake bi değişik olmuş :slight_smile:
Ama deneyeceğim vardır bi bildikleri ecnebilerin :slight_smile:

Bende bock bira kitinin yanında ne gider bir türlü tam oturtamadım kafamda çerezle pek yakıştıramadım böyle daha rehalı baharatlı tatlar gider gibi geliyor sonra tatlı ağırlıklı meyve tipleri hurma, muz olabilir gibi başka önerisi olan var mı?

Oranje Bock’a şöyle kalın bir steak güzel gidiyor.
Soslu güzel pişmiş bir hindi de olabilir.

Patlamış mısır, patates gibi şeylerle gidecek bir bira değil diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Somon ve 45 günlük buğday biram :wink:

4 Beğeni

Aynı şekilde ben de.
Önerileri dört gözle bekliyorum.

1 Beğeni