Hangi oranda kirlilik/yabancı bakterinin bulaşması kötü sonuç verir?

3-4 haftadır bira yapımı videoları izliyorum ve pek te insanların gerektiği kadar temizliğe dikkat etmediğini fark ettim, ama yine de titizliğim sebebiyle mümkün mertebe pek bir yere dokunmadan imalatımı tamamladım ve ilk aşama tamamlanmış bulunmakta. Bugün cascade şerbetçi otunu katayım derken yarım açtığım kapak yüzünden yanlışlıkla şerbetçi otunun paketi temas etti biraya. Ben pimpirikli biri olduğum için moral yerlerde şu anda. Deneyimli bira üreticilerinden yorumlarını rica ediyorum. Sadece bunun yüzünden biranın tadında ciddi oranda bir bozulma söz konusu olabilir mi?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni

Birşey olacağını sanmıyorum. Anlattığınızdan çok çok çok daha kötü bir tecrübem oldu. Bir defasında mayşemi kaynatıp soğutma aşamasına geçtiğimde soğutmak için banyoya bıraktığım şerbetin içine duş başlığı düşmüş. Yaklaşık 5-10 dakika içinde kalmış. :slight_smile: Dahası var, üstelik aynı mayşenin başına geldi. Fermantasyon bitip şişelemeye geçtiğimde şişeleme hortumunun ucundan bir nargile marpucuyla çektiğimde ilkinde gelmedi. İkincisini biraz fazla çektim ve hatrı sayılır miktarda ağzıma girdi. Ben de refleks olarak ağzımdaki genç birayı şişeleme kovasının içine tükürdüm. Neredeyse kahrımdan ağlayacaktım. Hayatımda bir biranın üzerine bu kadar titrediğimi hatırlamıyorum çünkü. Bütün yaz ısıyı ayarlamak için 15 gün boyunca kovanın etrafında döndüm. Bu olaydan sonra tabii ki dökmeyi düşündüm, eşim boşver şişele dedi. Büyük bir hayal kırıklığıyla şişeledim. Sonuç; belki de bir mucize gerçekleşti. İçtiğim en güzel stout… :slight_smile:

2 Beğeni

İçine telefon düşüren var. Telefonu can havliyle almak için kolunu sokan var. Kit tenekesini düşüren var. Çokta şeeaapmamak lazım

Afiyetle için

3 Beğeni