Hangi tarz biranın yanında ne yenir

Evet arkadaşlar
Hangi tarz biranın yanında ne yenir.
Pilsende biliyoruz midye fıstık cips
Ama ya diğerleri???
Yurt dışına çıkmış arkadaşların daha tecrübeli olduğunu tahmin ediyorum

1 Beğeni

Selamlar. Bu bayağı aciklayici…

3 Beğeni

Görsel ne kadar açıklayıcı olsa da bence eksik.
Mesela stout porter gibi kahve aromaları bulunan biraların kek/pasta (çikolatalı) gibi tatlılarla çok iyi gittiğini düşünüyorum.
Bunun yanında farklı biralar ile kuru et yada çeşitli peynir kombinasyonları başarılı oluyor diye yazılar okuduğumu hatırlıyorum.

2 Beğeni

Biranın yanında ne mi yiyorlar.

Hiç de öyle süslü anlatıldığı gibi değil.

Ev yapımı dev gibi ekşi mayalı ekmek dilimine mis gibi tereyağı sürüp yiyorlar.
İki üç biraya bir iki dilim tereyağlı ekmek…Almanya da tecrübemdir.:):slight_smile:

1 Beğeni

Ufff koku burnuma geldi. Hafif kızarmış olacak amannnnnn

1 Beğeni

heh geldim :slight_smile:
her türlü biranın yanında giden bir üçlüm var.
eski kaşar, ceviz ve bir parça esmer ekmek.

ama dün akşam bir tava tekir yaptım biranın yanına. tava yapılan her balık, eğer yemeği aşırı bir açlık giderme güdüsüyle yemeyecekseniz çok güzel gidiyor.

2 Beğeni

Pretzel - Peynir Tabağı - esmer ekmek

resimdeki de ben :blush:

2 Beğeni

Pilsener ile salatalık turşusu denemenizi öneririm. Ayrıca Porter ile vişne çok iyi gidiyor…

3 Beğeni

Aşağıdaki yazıda güzel eşleştirmeler var

sitenin geri kalanı da incelenmeye değer.

Patlamış mısır ve doritos nacho,pilsnerde vazgeçilmezimdir…

Çok değişken şeyler. Bence standartize etmeye gerek yok, birçok insan birçok farklı eşleşmeyi tercih edebilir. Bazen de biranın yanında hiçbir şey yememek güzel olabilir mesela.

1 Beğeni

Daha evvel arkadaşlarımla bira içmek için biraraya geldiğimizde genellikle patates kızartması, cips, fıstık gibi şeyler eşlik ederdi… Oktoberfest için Münihe gittiğimde ritüel şu şekilde işliyormuş(orada da kişiden kişiye değişiyor tabii) benim arkadaşım ve beraber takıldığı biracı gurubu sabah saat 7 gibi kalkar ve kızarmış ekmek bol tereyağ ve bol peynirli sıkı bir kahvaltı yapar… saat 9 da festival alanında tek tip kıyafetleriyle hazır bulunup sevdikleri bir bira bahçesine girerler (tercihen Augustiner) ve içmeye başlarlar… Normalde 1-2 bira içilse patates kızartması cips güzel ancak, adamlar sabah 9 dan akşam 12 ye kadar en az 12-13 litre bira içiyorlar (bir tanesi 20 litre sonunda komaya girdi) haliye kızartma cips vs şeyler bayağı ağır olabiliyormuş bana tavsiye etmediler sonuçta sabah oğlen ve akşam birer tane pretzel yedik (yedik derken fıstık yer gibi minik parçalar halinde) oğlen ayrıca peynir tabağı gece dönerken de sosisli.
Pretzel midenin suyunu mu dengeliyor bilemem ama 12 litre %6 bira 1 litre kadar buğday birası içmeme rağmen ertesi gün hiç rahatsızlık, bulantı, ve yanma yaşamadım.
Bundan sonraki bira toplantısında galeta yemeyi deneyecem bakalım nasıl olacak.
Tabii bu söylediklerim senede bir veya iki kere sabahtan geceye kadar içilen bir ortamda yapılacak en mantıklı şey.
Akşam 2-3 tane bira içilecekse baharatlı fıstık cips ve kızartma benim favorilerim…
Saygılarımla arz ederim. :sunglasses:

3 Beğeni

Sabah 9 akşam 9 çok ağır işçilik olmuş.
Ben plajda saat 3-4 civarı başlama deneyimim vardır.

Bu kadar içmeye rağmen ordaki biraların ertesi gün dokunmaması ne kadar titizlikle ve kaliteli üretildiğini gösteriyor.

Burda kit kurulumunda yazıyoruz. 1 kg şeker kullansan da oluur.
0.5 kg şeker kulansanda oluuuuur.
Bunların yerine 1 kg dme kullansan daha iyi oluuuuur.

Maya da bizim gibi bir canlı.!!!
Biz çok şeker tüketince ne oluyorsa maya için de aynı şey geçerli.

Not düşelim: Almanyada bira üretiminde şeker kullanımı yasaktır .

2 Beğeni