HANIMKÖY "Tam Buğday"

Yapım aşamalarını burada paylaştığım, ilk göz ağrımdan artık son aşamaya geldim. Bu süre boyunca sabır ve hoşgörüsünü esirgemeyen eşim, aynı zamanda bu Tam Buğday’ın isim annesi de oldu.

İki haftalık bir şişede bekleme süresinden sonra, bu akşam örnekleme şişelerimden bir tanesini soğutup açtım.

Bardağa ilk aldığımda köpüklenmesi gayet iyiydi fakat kalıcı bir köpük olmadı. Renk ise beklediğim üzere cam berraklığında değil. Kehribarı andıran bir rengi ve saydamlığı var. Gazlanması bence gayet yerinde. Tadı ise beklediğimin çok ötesinde. Kargaya yavrusu şahin görünür derler ama benim gerçekten çok hoşuma gitti. Ferahlatıcı, meyvemsi ve çiçeksi bir tadı var. Acılığı ise çok az. Şimdilik üzüldüğüm nokta, bu partiden sadece sekiz şişe çıkarabilmiş olmam. İlk fırsatta buğday maltı temin edip (ya da kendim çimlendirip) bu partiyi tekrar kuracağım.

13 Beğeni

gazlanması iyi duruyor.

1 Beğeni

Elinize sağlık aşamaları merakla izlemiştim sonucundan memnun kalmanız çok iyi.

1 Beğeni

Elinize, emeğinize sağlık :beers:

1 Beğeni

Koray hocam, öncelikle elinize sağlık. Gayet güzel içimli,lezzetli, gövdesi köpüğü tam yerinde bir bira. Kimse bunun ilk deneme olduğuna inanmaz hatta bunun buğdaydan kendi yaptığı malttan geldiğini anlamaz. Sadece 100% buğdayın getirdiğini düşündüğüm asla rahatsız edici olmayan tahılimsi-ekmeğimsi kendine bir has bir koku var. Zevkle içtim ama sadece 8 taneden birini almış olduğumu okudum az önce sizin adınıza üzüldüm :blush: köpükteki kalıcılık da sanırım bekledikçe artmış, kremamsi köpük asagidaki gibi basliyor bitime kadar eşlik ediyor. Şerefinize :wink:

4 Beğeni

Afiyet olsun, beğendiğinize sevindim :slight_smile:

1 Beğeni