Hava kilidi ile ilgili soru

Merhaba aranıza yeni katıldım :slight_smile:
Benim sorum dün akşam mayalanmaya bıraktım bu sabah gaz çıkışı başlamış lakin su seviyesi bir tarafın 0’a inmiş.
https://yadi.sk/i/BV5EMwz734DUHP
https://yadi.sk/i/1UB_GTOJ34DWtz
Bir müdahale yapmam gerekiyor mu?
Şimdiden teşekkürler.

Sorun olmaz.
Çok kafana takılırsa üstten kayanatılmış soğutulmuş veya starsanlı su ilave edebilirsin.

3 gündür gayet dengeli duruyor hava kilidinde ki su, şu görüntüyü bekliyorum bende :slight_smile:

1 Beğeni

benim gibi yeni başlayanlar varsa ben yaptıklarımı sayayım
muntons kit güçlendirici (şeker kullanmadım ) ve brewmaker lager ile yaptım sıcaklığa dikkat ettim ve kovayı 1 -2 dakika çalkaladım mayayı koymadan (altına halı koyup ileri geri salladım sadece )
Şuan kovadan hava çıkışı çok iyi gidiyor 4-6 gün içinde azalmasını bekliyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Teşekkürler sorun yoksa müdahale etmeyeceğim :slight_smile:

olması gereken görüntü müdahaleye gerek yok

1 Beğeni

arkadaşlar kovadan örnek alırken hava kilidini çıkarıyormuyuz ? musluk kısmından örnek alıyorum

kovanın içinden karbon gazı çıkıyor. doğal olarak o suyu itmesi lazım. yani su bir tarafta olacak doğru :slight_smile: bu gaz çıkşının olduğunu gösterir. sorun yok ellemeyin.

1 Beğeni

hayır gerek yok. musluktan örnek alın ve kapatın sadece.

1 Beğeni

içinde bi miktar su olsun yani kovaya hava gitmesin yeter…

1 Beğeni

Bir nevi deneyde yapıyoruz aslında pascal yasası :slight_smile:

1 Beğeni

Ben hep deniyorum… Son deneyim şişelediğim Bock üzerine Cooper’s IPA kurmak oldu… ki Bock mayası yerine Brewferm IPA’in mayasından 2 adet kullanmıştım… Notlarını alıyorum… belki çok fantastik bi şeyler çıkabilir ortaya… daha fantastik düşünceler de arada geliyor aklıma… :smiley:

1 Beğeni

Kesinlikle umarım iyi çıkar:)
Bir sorum var ben şişelemede sofra şekeri yerine deskratoz kullanmayı düşünüyorum olumlu bir etkisi var mı ?

1 Beğeni

Dekstroz ya da beyaz şeker ya da kahverengi şeker ya da kuru/sıvı malt özü… fark eden bir şey yok aslında… hepsini maya yiyor… kuru/sıvı malt özü kullanımında oluşan biraya %100 malt damgası yapıştırabiliyorsun ve daha gövdeli oluyor…

Eğer lager/pilsner v.b. yapıyorsan düz şeker kullan… ama bock/stout/koyu kıvamlı bir bira peşinde isen… şeker yerine malt özütü kullanmak gövdeyi arttıracağından keyfini de arttırabilir…

1 Beğeni

Brewmaker pilsener için,
muntons beer kit enchanter kullandım şeker yerine .
Şişlemede o zaman dediğiniz gibi sofra şekeri kullanacağım.

Pilsner için ben de şeker kullanırdım… malt yoğunluğu pilsnerde çok aranan bir şey olmasa gerek…

Benimde bir sorum var. Kristal hava kilidi ile gelen turuncu conta kullanılıyor mu? Kullanıyorsa, kova ve hava kilidi arasında mı olması gerekiyor yoksa bir miktar kapaktan içerimi girmesi gerekiyor çözemedim halen ben ikisinin arasına koydum ama yanlış mı yaptım ?

Benim sorum da buğday kurulumundaki köpürmeyle alakalı. İçine köpük kaçtı kilidin temizleme esnasında bir çay tabağını starsanlayıp ters çevirip kapaktaki deliğin üstüne koydum ancak acil işler çıkınca temizleyemedim kilidi tam. O halde koyup yine kaynamış soğumuş suyla doldurdum. Kalan az miktardaki kir borunun kovaya giren kısmında bu kontaminasyona sebep olur mu?

Dün kurmuş olduğum pale ale kitimin hava kilidi-24 saat içerisinde- fotoğraftaki gibi bir duruma geldi. Tüm su sol tarafa toplandı. Bu konu sahibi arkadaşın da durumu bu muydu bilemiyorum. Bir müdahale de bulunmam gerekir mi?

Mantıken gaz suyu ittiriyor ama … Bu arad kırmızı kapak varken gaz nasıl çıkış yapıyor çok anlamadım. :smiley:

EDIT: Gaz çıkışı var :sweat_smile: Evde bayram havası. (Müdahale etmiyorum bu durumda)

1 Beğeni

Suyun bi tarafta toplanması işin doğası gereği… siz de belirtmişsiniz zaten… sıkıntı yok… görüntü gayet güzel :slight_smile:

Kapağın iç tarafında çentik var, ordan salıyo gazı…

1 Beğeni