Hava kilidim olmuş mu?

Selamlar arkadaşlar,

Dün gece Munton’s Bitter IPA kurdum. Kurarken önceki fermentasyondan arda kalan kova dibindeki mayayı (ve elbet bir miktar tortuyu da ) kullandım… Biraz da cömert davrandım anlaşılan… Kitle beraber gelen hava kilidi 2 kez krausen ile dolup taşınca bir çözüm bulmam gerekti…

Ben de kendi hava kilidimi kesip biçip ürettim… Yalnız bunu ilk defa yapıyorum ve acaba verimli oldu mu bu yoksa olmadı mı diye bir sorum olacak… Çalışmasına çalışıyor yalnız bardağa giren tarafı tutup 90 derece yani dik olacak şekilde su içinde tuttuğum zaman bir anda deli gibi hava çıkışı oluyor… Sonra kendi haline bıraktığımda da yaklaşık 1 dakika sonra yine seri bir şekilde hava çıkışı devam ediyor…

Acaba boruyu biraz daha kısaltmalı mıyım ya da bardak içinde dik duracak şekilde mi ayarlamalıyım?

2 Beğeni

Gayet olmuş. Yaptınız mı bilmiyorum ama bardaktaki suya StarSan ekleyebilirsiniz tedbir amaçlı.

elbette okuduklarımdan az paranoyak olmadım… dolayısıyla evet, starsan da ekledim bardaktaki suya :slight_smile:

1 Beğeni

Merhabalar, hava kilidi çok mantıklı olmuş.
Benim de bir sorunum var; hava kilidim sürekli fokurduyor :smiley: Sizce bu sorun mu? Yardım lütfen? :pray: