Her musluk ilk kullanıldığında biraz sızdırır mı?

(g d) #1

Butik birayı keşfetmeden önce amazondan Mr. Beer kit sipariş etmiştim. İlk kez yaptığımda musluk kısmından biraz sızdırdı, bir gece sonra kendi kendine kesildi. İkinci kez kurduğumda sızıntı yapmadı. Daha sonra yeni kit getirtemediğimden tekrar deneyemedim.

Uzun bir aradan sonra Butik biradan bira yapım seti ve bitter bira kiti sipariş ettim. Bunları kurduktan sonra da musluk conta ve kol kısmından bir kaç saat boyunca sızıntı yaptı, sonra kendi kendine kesildi.

Bu tecrübelerden sonra bende her musluk ilk kullanıldığında biraz sızıntı yapar fikri oluştu bende, sizce doğru mudur?

(Mert Erkol) #2

İlk denememden beri kullandığım üç kovamda da hiç bir zaman musluktan sızıntı oluşmadı (çift contalı kovalardan söz ediyorum)

(Cenk) #3

Mr beer kiti kargoyla mı geldi? Gumrukte sorun oldu mu?

(g d) #4

Linkini verdiğim set kargo ile geldi. Gümrükte sorun olmadı. İçinde gelen iki kit bitince yeni kit sipariş ettim. Amazon kargoya verdi, i-parcel paket daha ABDden ayrılmadan bu ürün Türkiye’ye gönderilemez diyerek paketi iade etti. Canlı destekle konuştum, sorun olmaz tekrar gönderiyoruz dediler yine paket geri döndü. Para iadesi aldım.

(MERTKAN SEVİNÇ) #5

Ben de geçenlerde buğday kiti kurdum. Su sızıntısını kontrol etmeme rağmen yerde 3-4 damla musluğun altında da gözyaşı gibi bir damla duruyordu. Tuhaf bir şekilde panik olmadım. Biraz araştırma yapayım dedim, damlamayı engellemek için musluğu bazen açar gibi yapıp tekrar kapattığınızda geçebileceği gibi bir bilgiye ulaştım. Bir de akıntı hızlı değilse pıhtılaşıp durabiliyormuş. Nitekim kendiliğinden geçti, şu an 2.haftasında herhangi bir sorun yok. Her kova yeni bir macera, yeni bir deneyim, yeni bir tad :slight_smile: