Holy Rıfat Birası (İlk Bira İlk Heyecan ve Teşekkür)

(burak akkoç) #1

Arkadaşlar merhaba…

Öncelikle tüm Butik Bira çalışanlarına girişimlerinin güzelliği,profesyonellikleri ve bana ‘‘Evimde kendi ellerimle bira yaptım’’ gibi bir cümleyi kurabilmemi sağladıkları için;sonra tüm forum üyesi arkadaşlara farkında olmadan yardımları,görüş ve önerileri ve motivasyonlarıyla bu mutluluğa katkı sağladıkları için çok teşekkür ediyorum.

Biramın adı için biranın yapıldığı bölge yani İzmir’in Halil Rıfat Paşa semtinden esinlendim ve etiketini de bu ilhamla tasarladım.Özellikle İzmirli arkadaşların görüşlerini merak ediyorum :grinning:

Bu arada forumdaki yardım,üslup,iyi dilekler,paylaşımlar…
Evde bira yapan insanlar ne güzel insanlarmış…

(Mehmet) #2

Elinize sağlık.
Kit kurulum bilgileri ve tadım notlarınızı da paylaşır mısınız?

(burak akkoç) #3

Her adımı kılavuzdaki tarife göre yaptım.Hiç acılık yok içimi keyifli ve lezzetli.Hafif bir bira oldu fakat duru bir hafiflik değil lezzetini hissedebileceğiniz türde.Köpük oranı gayet güzel ama kalıcı değil ki benim çok takıldığım bi faktör değil.Vücutta ve kafada hiç ağırlık yapmıyor.(Birkaç ticari bira içtikten sonraki saatlerdeki ve ertesi günkü).Sadece genelde herkesin hemfikir olduğu dme kullanım önerisini anladım.Belki daha gövdeli malt ve şerbetçiotu doygunluğunu hissedebileceğim bir bira olabilirdi.Ama bu hali bile fazlasıyla tatmin etti.’‘Biraya benzer bir şey olsa da olur’’ diyerek başladığım bu hobide daha ilk kitte ‘‘nasıl olur da bu birayı ben yapmış olabilirim’’ diyebilmek…Enteresan ve keyifli…

(murat akci) #4

bende dün şişeledim:) bugünde lager kuracam, kova boş durmasın:)

şişelerken kovadan tattım biraz, fena değildi… arkadaşlar etrafımı sarıyor, 2 hafta sonra gelin diye savıyorum hepsini; beğenirlerse onlarda kurmaya başlayacak sanırım, bende onlara hangi içemediğim kitleri kurdursam diye planlar yapıyorum:)

(burak akkoç) #5

Asıl kara kara düşündüğüm konu o benim de :slight_smile: Bir hesap yaptım,tadımcıları saydım, daha kovaya maya eklemeden biralar bitti :slight_smile: Dediğiniz gibi yeni ev biracıları kazanacaksak onlara da yatırım yapmak gerekiyor bir şekilde:)

(murat akci) #6

:smile:

bu arada pilsner kiti tükenmiş. sanki tükenen ürünler yeni eklenen ürünlerden fazla oluyor bu vakitler. sayımız artıyor :smile: