İki mayayı bir kitte kullanmak

Merhaba arkadaşlar; elimde son iki kitim den kalan “ilave maya kullandığım için” iki paket kit mayaları var

1:coopers buğday kitinden kalan
2:coopers lager kitinden kalan

Bunları bir kitte kullanmayı düşünüyorum yapacağım kiti 1kg dme+1kg kit güclendirici şeklinde yapmayı düşünüyorum tek kit mayası yetersiz kalabileceği için gelende ilave 1 paket maya kullanıyorum şu ana kadar bir sorun yaşamasam da ona bile riskli deniliyor iki paket daha uygun olurmuş esasında böyle bir kurulumda… Neyse soruma gelecek olursam acaba bu iki mayayı bir kit de böyle bir karışımda kullanabilir miyim? uygun çalışırlar mı? yeterli gelir mi? yada olmaz iki paket uygun mayamı almalıyım? vs… yardımcı olursanız sevinirim

Premium Lager Bira Kiti ni kurmayı düşünüyorum daha önce hakiki lager mayası w-34/70 ve 11-15 dereceler de lager-pilsener kitleri kurmuştum ve çok güzel olmuşlardı ayrıca ale mayaları ile kurduğum lager ve pils ile aralarında öyle çok bariz bir farkıda göremedim onlarda çok güzeldi lager mayası ile yaptıklarım da… ilave olarak; kitler le gelen mayalar evde bu dereceleri yakalamak zor olduğu için genelde ale türünde oluyor bildiğim kadarı ile bende bu mantıkla yola çıkarak kullanmayı düşünüyorum ama deneyimli arkadaşlara danışayım dedim… sn; mert bey pek uygun görmüyor ancak çok bariz olumsuz bir sonuç olmayacaksa kullanayım gitsin diyorum nedersiniz? Teşekkürler.

Edit: Kitle gelen mayada olacak haliyle bunu hesaba katmamışım :slight_smile:

Şu şekilde yapmaya karar verdim.

Muntons preimum Lager kit
500gr açık renkli şot lu dme
500gr buğday dme
coopers lager kit mayası
coopers buğday kit mayası
750gr toz şeker
250gr pudra şekeri
23lt