Ikinci fermantasyon ve şişeleme

merhaba ben butik birada satılan Şişeleme ve Mayalanma Kova Seti aldım daha öncede başlangıc setim vardı 2 kovayı aynı anda kurmak için kurdum bir tanesi musluklu kovada diğeri musluksuz mayalanma kovasında musluksuz mayalanma kovasından şişeleme kovasına aktaracagım onun için de Aktarma Çubuğu - Uzun bu ürünü aldım fakat bazı yerlede okudugum kadarı ile oksijenle temas oldugu için hemen şişeleyemezsin deniyor ikinci fermatasyona ihtiyacın var deniyor.(şişeleme kovası seffaf ve alırken sordugumda dedıklerı bu kovada mayalanma olmaz ) bu durumda 2. fermantasyonu nasıl yapacagım ve hadı oluyor dıyelım 2. fermantasyon sürecinde ilk yaptıgım gibi hava kilidini falan komple aynı sekılde yenıden yapmam gerekli sanrıım.son olarakta şekeri tek seferde koyabılırsınız dıyorlar bu işlem nasıl yapılıyor ben 1 kez denedim mayalanma kovasından şişelenme kovasına aktardım içine 180 gr seker attım ve hafif hafif karıstırıp direk şişeledim tadı beyaz saraba benzedi dudukca duzeldı ama buun caresı nedır detaylı bır bılgı versenız cok sevinirim.bol biralı günler

Bu bilgi yanlış. Hemen şişelemelisiniz. 2. fermantasyon vs. kafanızı karıştırmayın. Diğer sitelerde, Youtube’da falan denk geldiğiniz paylaşımlara itibar etmeyiniz. Bu paylaşımların çoğu yanlış.

Ürün sayfasındaki önerileri izlemeniz yeterli. Anlayamadığınız noktaları Destek’e sorabilirsiniz.

Özetle, şişelere koymanız gereken tüm şekeri şeffaf kovaya koyuyorsunuz. O kovadan da şişeleme yapıyorsunuz. Bekleme yok, 2. fermantasyon yok.

Ben de şişeleme şekeri için öneride bulunayım. Öncelikle 2 mayalama kovası ve uzun aktarma çubuğu almakla çok iyi bir tercih yapmışsınız. İkinci kovaya aktarım yapmadan önce toplam kaç gram şişeleme şekeri kullanmanız gerektiğini hesaplamaniz gerekiyor. bu hesaplama için yardımcı olan internet siteleri var çok kolay bulabilirsiniz. Hesaplamayi yaptıktan sonra benim tavsiyem küçük bir Çelik tavada mümkün olduğu kadar az bir temiz içme suyunda kaynatıp eritin. Daha sonra ısının 20-22 C dereceye kadar düşmesi için dolapta bekletin. siseleme kovasına soğufuktan sonra dökün. Arkasından aktarma çubuğu ile birayı şişeleme kovasına alın ve yavaşça karıştırın. Ve Taylan Beyin dediği gibi Siselemeye hemen geçin. Ben şekeri de sterilize etmek ve gözden kaçan katı maddeleri temizlemek için bunu yapıyorum. Belki fazla titizlikle. Önemli olan sıcaklığı düşürmek ve de tabiki şekeri yakmamak önemli.:laughing:İyi eğlenceler dilerim.