İlk deneme Pilsner yorumları ve öneriler

Merhaba,

İlk biramı Pilsner kit ile site tarifine uygun olarak kurdum. 23-24 derece ve görece karanlık bir yerde 2 hafta mayalanmaya bıraktım. Bu süreçte hava çıkışı normaldi. Şişeleme öncesi yoğunluğu 1008 gibi ölçtüm (açıkçası sıcaklık ayarına dikkat etmedim ama sanırım örnek 23 derece civarı olmalıydı)

Şişeleri 21-22 derecede dinlenmeye aldım. Bir hafta sonra iki adet şişeyi 24 saat buzdolabında tuttuktan sonra denedim. Sonuç gayet iyiydi. Hafif maya kokusunu şişede yeterince dinlenmemeye verdim. 9 ve 10. günlerde yine buzdolabında 24’er saat beklettiğim biraların daha iyi olmasını beklerken her iki denemede de biralardan hafif ekşimsi tatlar alıyorum.

Açıkçası pek anlamdıramadım. Ters giden ne olabilir? Fazla mayalama mı, bazı şişelerde bakteri üremesi mi?

Bir hafta önce Lager kitini 1/2 şeker 1/2 DME ile kurdum. Pilsner sonuçları karşısında biraz endişeliyim. 20 derecede yoğunluk örneğini 1010 olarak ölçersem iki hafta beklemeden şişelemeye geçmeliyim?

Yardım ve yorumlarınızı rica ederim.

Şerefe,
Mehmet

Eğer 1 kilo şeker ile yaptıysanız büyük ihtimalle o ekşimsi tat fazla şeker kullanımından dolayı geliyordur. Şekerde 500 gramı aşmamak gerek kit yaparken. Pilsner kendisi de hafif bir bira olduğu için bu tip tat bozukluklarını saklayamıyor pek. 500g DME ile yaptığınız lager’inizde büyük ihtimalle olmayacaktır. 2 hafta bekleyin her hâlükârda, yoğunluk 1010 olsa bile. (Aslında doğrusu yoğunluğun belli bir değere gelmesini beklemek değil, 3 gün ara ile alınan 2 örnekte yoğunluğun değişmemesidir. Bu, fermantasyonun bittiğinin daha sağlıklı bir göstergesidir).

2 Beğeni

Lager’de olmaz. Ama ikisini de dışarda şişelerde bayağı bi bekletin gene de. Biz çok erken çekiyoruz bunları. Şarap muamelesi görmeli bunlar.

@kaan_gok Yorumunuza teşekkürler. İlk kurulumda 1 kg şeker kullanılmalı diye okumuştum. Yanılıyor muyum?

@Spotlightkid Haklısınız. Sabır da iyi bira elde etmek için önemli etken. Neyse ki sabır edecek 40 kadar şişem var:)

1 Beğeni

Kullanılmalı değil :slight_smile:
Aslında isterseniz ilk sefer için işi fazla karıştırmamak amacıyla kullanılabilir şeklinde oluyor o bilgi. Şeker tabi ki kullanılabilir birada (%100 malt olması elzem değil), hatta dünyanın en iyi biraları arasında yapımında şeker kullanılmış Belçika biraları var. Ancak bu oran %10-15’i geçmemeli. Ondan sonra bu tip tat bozulmaları başlıyor. En iyi ihtimalle kötü tat almasanız bile aşırı düşük gövdeli bir biranız oluyor.

Siz pilsner kitine 1 kg şeker kullanırsanız %40’ı şekerden oluşan bir bira yapmış olursunuz. 500g kullanırsanız kabaca fermente edilebilir şekerlerin %20’si sofra şekerinden gelir, o biraz daha yakın kabul edilebilir sınırlara.

Bir de pilsner kiti öyle aylarca bekletilecek bir bira değil, oda sıcaklığında 1 ay içinde tadı oturmuş olur. Her bira ne kadar bekletilirse o kadar iyi olur kanısı da (bence) yanlış bir kanı. Uzun bekletilmesi gereken biralar genelde buna uygun kompleks ve biraz da yüksek alkollü biralar oluyor.

1 Beğeni

@kaan_gok Cümleyi yanlış kurgulamışım.Kitten çıkan yönergede, yanlış anımsamıyorsam “1kg toz şekeri 1lt sıcak suda kovada eritin sonra malt özünü ekleyin” yazıyordu. İlk seferde talimat dışına çıkmak istemedim açıkçası. Bilgilendirmeler için teşekkürler.

1 Beğeni

Merhabalar
Bizimde ilk kitimiz pilsener ve 1kg şeker ile yaptık tamamen tarife uygun olarak.Sonradan pişman olduk tabi yorumları okuyunca.Tecrübelerinize dayanaraktan kovada ne kadar bekletmemizi tavsiye edersiniz? Biz 3 hafta düşünüyoruz ama??

1 Beğeni

Pişman olacak birşey yok. Gayet güzel bir bira oluyor. Doğru yapmışsınız. Ama artık daha az şeker kullanmaya kararlıyım mayalamada.

1 Beğeni

@hurrahbeer @Spotlightkid Açıkçası şeker konusunda biraz kafam karıştı. 23 derecede iki hafta kova sonrası aldığım örneğin bile tadı yerindeydi. Bir hafta sonra damak tadına güvendiğim dostlarla yaptığım ilk tadım da çok umut vericiydi. Bu durumda sonraki tadımlarda gelen ekşimsi tat şişe şekerinden mi geliyor? (4gr/0,5Lt.) ya da şişeleri saklama koşulundan mı? Temizlik konusunda çok dikkatli olduğumu düşünüyorum. Cam şişeler desem o da değil. Siteden aldığım plastik şişelerde de aynı tat. Şimdi kara kara 1/2 şeker, 1/2 DME ile kurduğum Lager’ı düşünüyorum.

son yaptığım pilsener’i kovada 1 hafta beklettim, şişede 3 hafta bekleteceğim.

bakalım sonuç ne olacak.

1 Beğeni

@azil 1 kg şeker ile mi?

1 paket malt özü ve yarım kilo şeker.
3üncü günde faaliyet durdu, hava kilidi eşitlendi, ölçüm yaptım 1012 gibi bir değer çıktı.

Merhaba,
İlk deneyimim olan pilsner kitimi 3 hafta önce kurdum , yarım kg şeker ve 1 paket malt özü kullandım.
Sıcaklık 17-21 derece aralığında seyretti. Gaz çıkışı 3 gün boyunca sürekli devam etti ve 3 gün sonunda azaldı.
OG ölçümü yapmamaıştım ancak 3 hafta sonunda şişelemek istedim ve FG ölçümü 1012 civarındaydı. Tadında herhangi bir ekşilik yoktu. Gaz çıkışı saatte 1 de olsa devam ediyor. 1010 un altına düşmesi için 1 hafta daha beklemeye karar verdim. Sizce doğru bir karar mı?

3 hafta fermente olduysa şişeleyebilirsiniz, 1010’a düşmesi şart değil. Malt özütü kullandığınız için biraz yüksek olması normaldir.

1 Beğeni

teşekkürler @kaan_gok

Merhaba,
12 gün önce 1/2 şeker 1/2 light DME ile kurduğum Lager’da hava çıkışı durdu, su eşit. İlk değer 1040. Üç gün önce 1012 olan değer dün akşam 1010 seviyesindeydi. Kovada biraz daha beklemede sakınca var mı?
@kaan_gok @dlmc

Hiçbir sıkıntı yok. 1010 sa gene de şişeleyebilirsiniz. Sonuçta kovada da beklese şişede de beklese olgunlaşacak. Ancak 12 gün kova+1 hafta şişede bekletirim, sonra da içerim diyorsanız, optimum bir tat olmayacağı muhtemel. Siz işinizi sağlama alın ve bekleme sürelerini tutabildiğiniz kadar uzun tutun. Bu arada aldığınız örnekler şekerli miydi? Gerçi tüketmiş çoğunu gibi gözüküyor. Bende 3 hafta sonunda bile şekerli tat vardı.

Şekerli bir tat almadım. Hafif acılığı da yerinde. İlk denemem Pilsner’de ki gibi acele etmeyeceğim bu sefer. Lager’ı en erken 750/360 x 2 şişe şekeri ile hafta sonu şişelemeyi planlıyorum (17-18 gün yapıyor) İki hafta şişe sonrası bir hafta buzdolabı uygun gibi duruyor.@Spotlightkid

1 Beğeni

Çok güzel bira olacak. Benimki şu anda efsane…