Ilk denemem, ilk kitim

Herkese merhaba,
İlk denememi dün yapıp MUNTONS PILSNER kurdum.
Dün saat 11:00 gibi hazırladım, akşam saat 18:00 gibi iş yerimden çıktım, o saate kadar hiç bir hareket yoktu. HAYIR’lısı dedik ofisi kapatıp çıktım. Sabah geldiğimde durum aşağıdaki videodaki gibi.
Su çıkış kısmına toplanmış ama fokurdama var çok şükür. Umarım her şey yoludadır.
Gidişata göre yaklaşık 20 gün kovada tutup şişelemeyi düşünüyorum. Uygunmudur acaba ?

Herkese iyi dilekleri ve cevapları için teşekkür ederim.

(oda sıcaklığı evde 24’ün altına düşmediği için ofiste kurdum :slight_smile: / şuan ofis 18-20 derece arası)

1 Beğeni

Oda sıcaklığı değil kova üstündeki termometreden kova iç sıcaklığına bakıp bunu takip edin.

2 Beğeni

Ben de 2 gün oldu kuralı. Balkonda benim kova da. Ortam sıcaklığı 17-19 civarı. Kova sıcaklığı 19. Kovayı hiçbir şeyle sarmadım. Kovanın sıcaklığını görebilecek şekilde muhafaza edilmeli bence.

Balkonda o derece ısıyı hangi şehirde alıyorsunuz?

Eskişehir ama balkon camla kapalı ve kalorifer peteği var.

1 Beğeni

Kovanız balkonda olduğu için güneş ışığından koruma amaçlı sarmanız daha uygun olmaz mı?

Direk güneş ışığı almıyor. Herhangi bir oda gibi düşünün. Sadece daha serin bir oda.

1 Beğeni

Kartonu kestim, bantla tutuyor kenarları istediğim zaman açıp bakabiliyorum onda sıkıntı yok )))
şu an kova sıcaklığı 20 derece görünüyor. Bu arada bende İzmir’deyim,