İlk deneyimim, sonuç? Süper

3 hafta önce kurduğum pilsener kitimden 1 şişe birayı bugün soğutup içmeyi denedim, sizce sonuç ne? Bir yetmez diyerek 6-7 şişeyi daha soğutmaya almam oldu. Şu an annemle birlikte kritiğini yaparak karşılıklı yudumluyoruz :slight_smile:

Önceleri çok korktum sebebi de forma yazılan yorumlar. Kimi gazlanma olmadı kimi maya kokusu var içilmiyor vs. vs…
Bu konu da anladığım tek şey hijyen.
Kitimi hazırlarken kitapçıkta yazanları harfiyen uyguladım ama temizliğe inanılmaz dikkat ettim, kit kutusuna dokunduğum zaman ellerimş tekrar yıkadım, su dolduracağım kaba dokundum ellerimi tekrar yıkadım kısacası ne yaparsam yapayım yoğun bakım ünitesinde ki hasta gibi davrandım :slight_smile: sonuç olarak altın sarısı ve inanılmaz lezzet aldığım bir biram oldu, sizler bu duruma artık alışık olabilirsiniz ama benim için şu an çok farklı, ilk bisikletini almış çocuk yada ne bileyim play station hediye edilmiş ergen gibi mutluyum (bilmiyorum yaptığım bira mı böyle söyletiyor) stoğum bitmeden yenisini yapmalıyım :slight_smile:

7 Beğeni

Ben kovayı hiç boş tutmamaya karar verdim. Kış ayları da bira yapmak için çok uygun olduğundan, yaza stok yapıcam. Elimdeki 90 şişe de gözüme az geliyor.
Herkes bekle,bekledikçe tadı güzelleşecek diyor ama nafile. Yancılara da dikkat :slight_smile:

2 Beğeni

Şişede hiç bekletmeden mi bu sonuçları aldınız?

1 Beğeni

@Hm_mania bütün işlem bitip fermantasyon tamamlandıktan sonra şişeledim, 12 gün sonra soğutup içmeye başladım, kaldıkça güzelleşecek diyorsanız eğer daha nasıl güzel olabilir tahmin edemiyorum :blush:

1 Beğeni

Benim de 12 gün oldu. Pilsnerin gazlanmasıyla ilgili fikriniz nedir? Ben 750/360 lık şekerlerden 2 adet kullanmıştım. Sanki gazlanma mini bir tık fazla olsa fena olmazdı gibi.

1 Beğeni

@radyokedi siz 50 cl.'lik şişeye mi 2 adet şeker kattınız? Öyleyse şişe başına 4,1 gr. şeker kullandınız, daha önceki yorumlardan öğrendiğim ve kendi yaptıklarımda ki ölçülerde farklı gr.'lar kullanarak deneyimlediğime göre pilsner biranızın bol köpüklü olması gerekiyor. Kendinize gazoz, soda şişesi gibi küçük şişelere gazlanmayı görmek için numune doldurmadıysanız eğer içmek için acele etmeyin garantiye alın en azından 1 hafta daha bekleyin derim.

1 Beğeni

alkol oluşmadı sebebini bilen varmı

sevgili sayın bayım,
bugün tam iki hafta oldu ve aynen dediğiniz gibi 4.1 g şekerle şişeledim her bir şişeyi. dün açtığım bir şişeyi gazlanma konusunda dünyanın en kılkuyruk insanı dahi beğendi. bence de artık oturuyor tat. fakat şimdiye dek dışarda içtiğimiz gazsız bol sulu biralar nasıl bir travma yarattıysa, gaz! gazzz! daha çok gaz anlıyor musun! gibi bir ruh haline girmişiz. biramızın şu anki hali harikulade.
yardım için her dair fikir veren bira dostlarının olması çok keyifli.
@anzolot teşekkürler

1 Beğeni

şişeleme sırasında şeker miktarını artırdığınız zaman baya foşur foşur köpürüyor aklınızda olsun :slight_smile:

1 Beğeni

@Enver_Donmez site içinde bu işin masterını yapmış arkadaşlarla dolu onlar bilirler mutlaka ama benim aklıma gelen iki soru var, 1- kiti hazırlarken şeker yada malt kullanmayı mı unuttunuz 2- mayayı eklerken acaba sıcaklık olması gerekenden yüksekti de mayayı öldürdünüz mü?

Çok tuhaf soru ama…Kite Maya koyduğunuzdan emin misiniz?
Eğer maya koyduysanız maya özelliğini yitirmiş kullanım tarihi vb eski ihtimali?

Kit ve maya uygun sıcaklıkta buluştuğunda alkol oluşumu otomatik sonuçtur.:grinning:

Alkolün oluşmadığını nasıl anladınız?