İlk gün gaz cıkışı durdu

Öncelikle merhabalar herkese.
İlk konumu sizlere danışmak için açıyorum.
Dün denemek için master pint pale ale kiti kurdum. Temizliğe dikkat ederek mayamı ekleyip kapagi hava kilidini kapattıktan sonra 5cm strafordan yaptığım soğutucuya yerleştirip buzlu sitelerimle birlikte mayalanmaya bıraktım. Birkaç saat dışarı çıktıktan sonra eve döndüğümde gaz çıkışının basladigini güzel güzel ilerlediğini gordum. Sabah buzlari değiştirmek için kalktigimda gaz çıkışı durmuştu termometreyi kontrol ettim 25 dereceydi buzlari değiştirip sayısını artırdım ve evden çıktım 1 saat sonra arkadaşım kontrol etti ve gaz çıkışının olmadığını söyledi. Neyi yanlış yaptım bilmiyorum mayada mi bir sıkıntı vardı acaba.

1 Beğeni

Yanlış birsey yok gibi. Hava kılidindeki su cikisa doğru ise ve kapakta bombe varsa herşey
Yolundadir bence. Bazen kısa bazen çok uzun oabiliyor hava çıkışı süreci. Kovadaki kitimde 10 gündür hava çıkışı yok örneğin ama kapaktaki bombe ve kilitledi su seviyesini takip ediyorum, bugün numune alıp yoğunluk takibine başlayacağım.

Bombe yukarı doğru ve hava kilidinde su çıkış yönünde tamamen. Bundan önce kurduğum kitlerde gaz çıkışı başladıysa tamamen bitene kadar önce hızlı bir şekilde sonra yavaşlayarak devam ediyordu. Bu sefer şaşırttı beni

İkinci günün sabahı kontrol ettim hala gaz çıkışı yok

ben de geçen haftasonu ale kurdum. gece başlayan gaz çıkışı sabah tamamen durmuştu. ertesi gün kovayı olduğu yerde sağa sola çevirerek biraz çalkaladım ve yarım saat sonrasında gaz çıkışı coştu. 2 defa hava kilidi temizledim. aralıksız 2 gündür de gaz çıkışı devam ediyor.

1 Beğeni