İlk kit kurulum Bock ve koyu LME

Herkese merhaba
Dün bende ilk kitimi kurdum. Forumun bir çok konularına göz gezdirdim. 20 derece ile başladım
Mezüre örnek aldım yoğunluk 1053 çıktı. Bock kitini hiç şeker kullanmadan koyu LME ile kurdum. Kitten çıkan maya yeterli olur mu diye tereddütlerim var. Bunu sizinle paylaşmak istedim. Kit mayası 1044 falan yazıyordu. Birde gaz çıkışı ara ara oluyor. Şuan 17 saat oldu kova derecesi 22

Bence yavaş olur ama olur, kovada daha uzun süre beklersiniz.

ben de 500gr dark dme, 500gr buğday dme ve 250 gram kadar esmer şeker ile kurdum. ilk olcumde 1052 çıktı. 3 gün sonra hava kilidinde gaz çıkışı tamamlandı. birkaç gün önce aldığım ölçüm 1014 çıktı. bugün tekrar bir ölçüm daha alacağım. zaten 14 günü doldurdu. muhtemelen pazar günü şişelemeye geçerim. ben 18 derece sabit odada tutuyorum. kova sıcaklığı 20 derece.

Ben de @serhatozan ile aynı şekilde kurdum. Ancak maya olarak W-34/70 kullandım. OG 1050 gibiydi. 14. günde 1012 ölçtüm. Gaz çıkışı 12 saatte başladı ve yaklaşık bir hafta azalarak sürdü. Sanırım 3-5 güne şişelerim. Isı 19-20 derece.

Geç olsun da güç olmasın diye düşünmekten başka birşey yapamam galiba şu aşamada