İlk Kit Muntons Lager ve İlk Etiket

Herkese merhabalar. İlk kitimi muntons lager kit ve şeker ile 20 litre kurdum. Kurulum düşündüğümden rahat oldu. Kitle gelen maya ale imiş. 20 derece sabit sıcaklıkta yedinci gününde. Eskiye nazaran azalmış olsa da gaz çıkışı devam ediyor. Kiti odamdaki bir dolabın içine kurdum. Hava kilidinden çıkan gazın sesini duydukça mutlu oluyorum ne yalan söyleyeyim. :slight_smile: Kurulumu tamamen kitapçıktaki yönergelere uyarak kurdum. Fakat;

Biramı kovada 20, şişede ise 15 gün bekletmeyi düşünüyorum. Bunu tada nasıl bir etkisi olur sizce? Deneyimlemiş olanlardan tavsiyelere açığım.

İlk kitin getirdiği heyecanla bir kaç etiket tasarımı yapmaya çalıştım. Etiket konusunda da öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.

İkinci kiti Muntons Bock, koyu arpa dme ve buğday dme ile kurmayı düşünüyorum. Bu tarife en uygun hangi maya olur bilemedim onu da burdan sorayım. :slight_smile:

İlk kitin tadımını henüz yapmadım haliyle. Yakın zamanda onu da paylaşırım umarım. Büfelerden temin ettiğim şişeler aşırı kirli genelde. Temizlemeye cesaret edemedim. Temiz şişe konusunda yardımcı olabilecek varsa özellikle yeşillendirsin. :slight_smile: Ankaradayım. Bira takas etmek isteyen, yardımcı olabileceğini düşünen veya yardımcı olabileceğim herkes yazabilir.

2 Beğeni

Ikinci etiket on numara biranin ismini de satan koyarsan etiketlede uyumlu olur.