İlk kit olarak coopers ruby porter

Evet bir suredir deliler gibi okudugum konuya sonunda el atabildim. İlk kit olarak coopers ruby porter kitini kurdum, tum temizlik ve dezenfeksiyon islemlerinden sonra yaklasik 1,5 litre sicak suda kiti ve koyu sivi malt ozunu cozdum dairesel hareketlerle kovayi fazla hirpalamadan karistirdim uzerine 10 litre kadar balkonda beklettigim nispeten sogumus damacana suyu ekledim su anda 15 litre civari şerbetimiz var ve sicaklik 27 28 derece civarlarinda elimde kalan oda sicakligindaki damacana suyuyla şerbet miktarini 20 21 litre civarlarina getirdim sicaklik 25 derece dolaylarinda OG olcumu yapiyorum ve elde ettigim deger 1,056 civarinda sanirim o sicaklik icin duzeltmesi ile beraber 1,057 gibi bir OG yakaladim. Mayayı eklemeden önce o ölçüm yaptığım kaptan biraz tadına baktım baya baya pekmez tadı hatta o bolca yazılan keçi boynuzu pekmezi tadı vardı ama yuttuktan sonra hafiften kara biraları andıran o tadı aldım. Mayayi 25 derece civarinda ekliyorum ve hemen yarim saat icinde hava kilidinde basinc olusumunu gozlemledim baska bir sebebi olabilir bilmiyorum. Sonuc olarak mayayi 25 derece dolaylarinda ekledim zira kit tarifinde 27 dereceye kadar ekleyebilecegim soyleniyordu. Forumda hep mayanin 20 dereceler civari eklenmesi tavsiye edilmis sizce sikinti yasarmiyim birde mayanin yuksek sicaklikta istenmeyen tatlar uretmesi gecici suredede mumkunmu yani ferm. kovasini koydugum yeri bir suredir olcuyorum ayni yerde birde bal şarabim var ve 20 21C civarlari seyrediyor.
Eskisehirdeyim kalabak suyu kullandimki icimi cok hostur bence, etkisi olurmu ?
Herkese selamlar keyifli biralar.

Aradan 9 saat geçti sabah oldu, sıcaklık 22 -23C arasında bir yerde sabit, sanırım hacim büyük olduğundan mayada bir miktar ısı üretiyor, bekledigimen 2 derece falan yüksek oldu. Kapak şişkin gaz çıkışı sürekli, ortamda kötü bir koku yok hatta hiç koku yok. Kapak bir miktar ıslanmış sanırım hava kilidinden köpürenler aşağı süzülüyor.

Sıcaklık normal gibi ama çok yükselmesin dikkatli olun.
Bende hava serinledi diye leğensiz kurdum aklım kovada :blush: havalar bir anda tekrar ısındı.

Kilide kaynamış soğumuş su koyun. Köpürmez ve azalmaz

Bu gun itibariyle 8 gun oldu artik gaz cikisi olmuyor hava kilidindeki sivi seviyesi esitlendi ama kapak hafiftan siskin yani icinde basinc var kovanin hafifce kapagini bastirinca belli oluyor. Olcum almadim, 2 haftanin tamalanmasini bekleyecegim. 12 ve 14. Gunlerde olcum yapacagim ve FG degerini ayni gorursem siseleyecegim. Kotu koku yok. Sicaklik sabit 21 22de gitti gidiyor.
Cepten yaziyorum, özenmedim. İmla hatalari icin kusuruma bakmayin.

Mayalama sicakligini 20’lere ceksen daha iyi olurdu bence. Benim yaptigim Coppers Ruby Porter ile ilgili bilgileri resimde gorebilirsin.

Gazlanma suresi pilsner/lager e gore daha uzun bir kit. Ilk siseyi denemek icin en az iki hafta beklemeni tavsiye ediyorum. Bunun yaninda yine pilsner/lager gibi biralardan farkli olarak buzdolabindan ciktigi sicakliktaki tadi ile 10-12C sicakliktaki aromasi oldukca fakli. 10-12C de icmeyi mutlaka dene.
Resimde de gorecegin gibi 2 ekimde ilk siseyi tatmisim ama su an 5-6 sise kaldi :slight_smile:

Bundan once yaptigim Coopers stout kit 1kg sekerle yapmama ragmen bundan daha yogun tadlara sahipti. Ama ayni sekilde onun da gazlanmasi azdi. Senin yaptigin gibi mayalama sicakligina dikkat etmemistrim (26C civariydi) ve hafif saraba benziyordu tadi.

Tum bunlardan yola cikarak bir sonraki denememde Muntons stout + 2x500gr dark DME ile kurup siseleme sekerini 5gr civarinda eklemeyi planliyorum.

1 Beğeni

Bu gün kovada 14. gün. En son yazdığımdan beri havalarında biraz daha soğumasından dolayı sıcaklık 20 dercede sabitlenmişti. Yani yaklaşık 1 hafta 21 22 sonrada 20 derecede gitti. Dün akşam ölçüm yaptım, 1.010 degerini aldım, salı ve perşembe günleride ölçüm yapacağım eğer onlarda da değişme olmazsa haftaya cumartesi şişeleyecem. Tadına da baktım hafif bir ekşilik var yada burukluk diyeyim. Öyle ağdalı bir tatlılık bayıcı bir pekmez tadı almadım aksine yumuşak güzel bir tatlılık ve hafif burukluk vardı. ölçüm kabındaki renk bordoya çalan koyu kırmızı siyaha yakın. Arkasından ışık tutmuştum hiç bulanık görünmedi baya baya açık renk olsa berrak olurmuş gibi geldi. Anlayacağınız beklemeye devam, ölçümlerden sonra şişeleme. Toplamda 3 hafta kovada durmuş olacak.

Daha oncede yazdigim gibi gecen sali ve bu gun tekrar FG olcumu yaptim. İkisindede 1.008 degerini aldim ve az once siselemeyi bitirdim. Siselerken bile kopuruyordu ayrica kova tamamen bosaldiginda icindeki tortu hafif eksi sanki yuksek alkollu tatli bir icki gibi kokuyordu bir kavanoz tortudan ayirdim. Simdi siseler dinleniyor. 3 hafta sonra denemeyi bir kisminida degisen zamanlara bolerek bekletmeyi planliyorum. Maksimum 6 aya kadar deneyip notlarini buraya dusecegim.

1 Beğeni

Şişelemeden sonra geçen bir haftanın ardından bir ufak şişeyi açıp denemek istedim. Daha da olgunlaştıkça biranın alacağı hali anlayabilmek için bir şişe feda ettim yani.
Ama beklediği yerden alıp buzluğa koydum ve 20 dk. yarım saat kalacaktı fakat ben 2 saat buzlukta onutunca dondu arkadaş. Açarken hiç fıslamadı çünkü tepesi donmuştu. O donmuş kısmı kırdım ve biraz gaz çıktı bardağa boşalttım ama çok az köpük vardı ama dipten yukarı yükselen baloncuklar da vardı. Bunları hiç önemsemedim çünkü donmuştu bir kere. Tadı ise ne ekşi ne tatlı idi. Guinnes’e çok benzettim ilginç bir şekilde ama biraz daha buruktu sanki. Kokusu sanki ballı birşey gibiydi ama alkolde hissediliyordu. Belkide donmuş olması maskeledi tat ve kokuları, bilemem.
Yılbaşına kadar her haftada bir tane açarak deneyeceğim.