Ilk kitimdeki meyvemsi tat

merhaba biraseverler . ilk kitim pilsener kitimi tamamladım 16 günlük fermantasyon dönemi ilk 2 gün 27 derecelerde seyretti fakat ondan sonraki günlerde 22 -23-24 derecelerde idi.Şişeledikten sonra merakıma yeni düşerek 2 günde bir tadım yaptım.Şişelerin beklediği ortam karanlık ve 24 derece . her tadım yaptığımda gazlanmanın arttığını hissediyorum. Fakat bununla beraber bir meysemsi tad da alıyorum .Bu meyvemsi tad gider mi ve ben bira tadına ulaşabilecek miyim ve sizce bu tada ulaşabileceksen daha ne kadar zamanım var .

Bence biraz sabır 1 haftalıkla 2 haftalık arasında bile inanılmaz tat fark oluyor. Maya tadı ve asitlik giderek düşüyor. Meyvemsi tatlar yüksek sıcaklıktaki fermantasyonlarda açığa çıkar diye biliyorum. Ama ilk gün dışında sıkıntı yok gibi duruyor. Beklemekte fayda var.

27 derecede 2 gün mayanın meyvemsi tatlar üretmesine yetecek bir süre. Muntons pilsnerin fermantasyonu 5-6 günde tamamlanıyor ki ilk iki gün gravity yarı yarıya düşüyor bile. Şöyle de bir durum var, kullandığınız kit mayası s33 türevidir. Meyvemsi tatlar üreten bir mayadır. Bu tatları en aza indirmek için 18-20 C aralığında sabit bir fermantasyon yapmak gerekiyor. Zamanla maya şişelerde çökmeye başladıkça meyvemsi tat azalacaktır ama tamamen kaybolmayacaktır. Benim size tavsiyem tekrar kurudğunuzda (pilsner için) 23 dereceyi aşmamanız, maya olarak da us05 kullanmanız olacaktır. Lager mayası dışında ticari lager biralara en yakın örnekleri american ale mayaları verecektir.

1 Beğeni

18 temmuzda kurduğum pilsener 6 ağustosta şişeledim, 15 ağıstosta da tadını yaptım. Yüksek sıcaklıklarla başa çıkamadığımda işl tadımda ekşi meyve be maya tadı baskındı, onun üzerine 2 hafta geçti tadı inanılmaz güzelleşti, 2 hafta daha geçti tadı daha da güzelleşecek diye beklerken yine maya ve ekşilik tadı gelmeye başladı, dolapta 2-3 gün dinlendirip öyle içiyorum. Şişelerde sıcakta duruyor mecburen ev sıcak. İlerleyen zamanlarda tadı düzelir mi?