Ilk kitimi aldım. bir kaç basit soru soracağım :)

öncelikle iyi günler.

25-26 şubat tarihlerinde kitimi kurmayı düşünüyorum.
1)500gr şeker ve 500gr dme olarak. acaba dme ile şeker kullanımı mantıksız mı?
2)ölçüm yaptıktan sonra kovanın kapağını açıp ölçüm kabındaki bebeğimizi içeri tekrar salmada sakınca var mı ?
3)bir arkadaşın cevabında görmüştüm şişelemeden sonra şeker karışsın diye 4-5 günde bir şişeleri çalkalıyormuş. bunu yapmanın bir sakıncası var mıdır?

ilgi ve alakanız için teşekkürlerimi sunarım :slight_smile:

Merhabalar
1- Hayır değil. Farklı şekilde gövdeye etki etse de ikisi de maya besini neticede :wink:
2- Bence hiç caiz değil. Ne kadar dikkat etseniz de kontaminasyon riskini artırmış olursunuz. Harcamak istemiyorsanız hidrometreyi sanitize edip kovanın içinden ölçüm alın.
3- Çöksün istediğimiz ne varsa yine ayağa kalkıyor. İlk kitimde 4. gün açtığım şişe deli gibi gazlı idi. Şişeleyip kenara bırakmıştım sadece.

şeker tortusu olmasını istemiyorsanız bide berrak olsun diyorsanız çalkalayın diyordu böyle bir şeydi yani :slight_smile:

O şekerler mayalar tarafından sindirilir merak etmeyin, adamlar aç zaten :slight_smile:

2 Beğeni

Sakıncası olmadığı gibi faydası da yoktur.
Tortudan kaçış yok, bardağa dökerken son kısımı koymayın olsun bitsin, yarım yuduma falan tekabül ediyor.

teşekkürler :slight_smile: aklıma takılan şeyler oldukça buradan soracağım. ilginiz için teşekkür ederim :slight_smile:

sindirsin sindirsin :smiley: soda şişelerinden 5-6 tane tadımlık kurucam her hafta 1 tane açmayı düşünüyorum :slight_smile: böylece en iyi sonucu hangi haftada alacağımı bulmayı ümit ediyorum :slight_smile:

1 Beğeni

1 - İlk kurduğum bir iki kit ve şeker/ dme gerektirmeyen premium kitler haricinde hep %50 dme %50 şeker kullandım. %100 şeker kullanımından iyidir diye düşünüyorum.
2 - Hiç ölçüm yapmadığımdan buna cevap veremiyorum.
3 - Gazlanma sıkıntısı yaşayan şişeler haricinde gayet gereksiz bir işlem.

benimde amacım %100 kullanmamak ne kadar maya şekeri işlesede işlenmeyen bir kısmı kalır gibime geliyor dengesiz oda sıcaklığına bağlı olarak. ama işte dmeyi kuru maltla falan kullanmak mı daha mantıklı yoksa şekerlede olur mu diye aklımdan geçmiyor değil :slight_smile: peki %50 dme %50 şeker ile kurduğun biraların lezzeti falan nasıl ?

Arkadaşlar oda sıcaklığı 19 derece gösteriyor. Kova termometresi 26 bu kadar büyük anormal farkın sebebi nedir acaba. Oda termometresi kovanın üzerinde duruyor bir de