Ilk pilsner bira kitim

Selam dostlar. Herkese merhaba. Bu günden itibaren artık ben de ev yapımı bira dünyasına girmiş bulunmaktayım. Butik biradan verdiğim siparişim bir gün içinde sorunsuz bir şekilde elime ulaştı.

Başlangıç paketi, şişe temizleme aparatı, ve ölçüm aletlerini sipariş ettim. Siparişimden çok zaman önce ve siparişimin geldiği günden yapım işlemine başlayacağım güne kadar hiç durmadan forumdan ve başka sitelerden araştırma yaptım. Daha yapım aletlerim elime ulaşmadan sıcaklık konusunda derde düştüm. Ve artık çok fazla bilgi bulanıklığı yaşamaya başlayıp kitle gelen kitapçığa azami dikkatle uymaya çalışarak bugün itibariyle biramı hazırladım.

Tüm temizlik aşamalarına oldukça fazla dikkat etmiş olsam da bir iki ufak noktayı atladım umarım bir sorunla karşılaşmam.

Kitimi 1kg şekerle kurdum. 1kglık önceden tartılmış şekerim yada tartım olmadığı için şekeri blenderlerin kavanoz gibi sıvıları karıştırmak için kullanılan ölçülü aparatıyla ölçüp koydum.

Şekerde bakteri yada mikrop olma olasılığının yüksek olduğunu düşündüğüm için şekeri bir tencerede 2litre suyla yüksek ısıda erittim. Fakat şekeri ölçtüğüm kabı ve kaynattığım tencereyi temizleyip arındırmayı es geçtim. Kısacası unuttum. Umarım şekeri eritirken oluşan ısıyla olası mikroplar ölmüştür. Yada bira kovama bulaşan bir mikrop olmamıştır

Şeker erirken kova ve malzemelerimi yıkayıp dezenfekte ettim. Bira özünün bulunduğu konserveyi açarken biraz zorlandım. Ve nihayetinde tüm işlemleri harfiyen uygulayıp biramı yaptım. Hava kilidini taktıktan sonra belki biraz starsanlı su biranın içine karışmış olabilir. Şerbeti güzelce karıştırıp çalkaladım köpüğü dağıtıp duru yere mayayı döktüm ve kapağı sıkıca kapatıp streç filmle sardım. İlk yoğunluk ölçümüm 1040 kova sıcaklığı da 22 derecede sabitlendi.

Velhasılı artık bende bu hobiye gönül vermiş durumdayım. Umarım hiç bir sorun yaşamam. Artık biranın tadında yada bitmeden tamamında bir sıkıntı olursa en başta yaptığım eksik temizlik işleminden kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

Şimdiden herkese tekrar sevgiler biranız bol olsun.

Öncelikle hayırlı olsun, hoş geldiniz. Yazdıklarınızı okudukça ilk kitim olan pilsenerde tüm temizlik kurallarına uyduğum halde şeker konusunda hassas davranmadığımı fark ettim, ne kabını sanstarladım ne de şekeri kaynattım. 2. kitim okan bock ta da çakma candy sugar a elimle değdim sanırım. 2 kitimde de çok çok az olan ve hemen biten gaz çıkılının bunlardan kaynaklı olabilimi düşüncesine kapıldım.